چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۵ : ۱۱
خانه / آب / آب، مهمترین مساله در توسعه استان کرمان
۱۳۹۵/۰۱/۱۸
رییس جهاد دانشگاهی استان تاکید کرد:

آب، مهمترین مساله در توسعه استان کرمان

آب، مهمترین مساله در توسعه استان کرمان

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان گفت: آب مهم ترین مساله توسعه‌ای هم در استان و هم در کشور است.

 

به گزارش خبر انرژی، دکتر رضا کامیاب مقدس، امروز، چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه ۹۵ در سمینار فناوری‌های نوین در مهندسی آب و فاضلاب که به میزبانی جهاد دانشگاهی استان کرمان برگزار شد، اظهار کرد: آب مهم ترین مساله توسعه‌ای هم در استان و هم در کشور است که در اسناد مختلف بالادستی و توسعه استانی نیز به آن پرداخته شده است.

 

وی افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان مجری طرح آمایش استان یکی از موانع اصلی در بحث‌های توسعه‌ای استان را مساله آب می‌داند. با کمبود شدید منابع آب مواجه هستیم، چراکه راندمان بهره‌گیری در حوزه کشاورزی و شهری بسیار پایین است و هدررفت بسیار بالایی داریم که همه باید برای آن چاره‌جویی کنیم.

 

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان با اشاره به اینکه خشک شدن تالاب جازموریان تبعات بین المللی زیادی دارد و پرداختن به آن بسیار مهم است، بیان کرد: در استان کرمان در کنار سایر موارد بحث تالاب جازموریان، مطرح و قرار شده است احیای آن در دستور کار قرار گیرد، در همین راستا جهاد دانشگاهی برای مشاوره احیای این تالاب انتخاب شده است.

 

کامیاب مقدس گفت: یکی از سرفصل‌های اصلی کار ما پرداختن به بحث آب است، چه در بحث آمایش و چه در بحث توسعه ای استان. همکاری خوب جهاد و شرکت آب و فاضلاب زمینه ساز فعالیت‌های مختلف بوده و خواهد بود، به علاوه ارتباط با مشاورین دانشگاه‌های مختلف نیز در صدر توجهات قرار دارد.

 

در این سمینار تفاهم نامه تحقیقاتی و آموزشی بین جهاد دانشگاهی استان و دانشگاه هومبولت برلین در زمینه فعالیت‌های علمی و آموزشی و جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی امضا شد.