جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۶ : ۰۷
خانه / نفت / آبرسانی به ۱۳۷۵ روستا با جمعیت بیش از یک میلیون نفر
۱۳۹۵/۱۱/۱۷
وزیر نیرو در آئین بهره برداری از مجتمع آبرسانی " نینج " همدان:

آبرسانی به ۱۳۷۵ روستا با جمعیت بیش از یک میلیون نفر

آبرسانی به ۱۳۷۵ روستا با جمعیت بیش از یک میلیون نفر
وزیر نیرو

وزیر نیرو در آیین بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی “نینج” در استان همدان گفت: در ایام فجر امسال، ۱۳۷۵ روستا با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر آبرسانی می‌شود.

به‌گزارش خبرانرژی، “حمید چیت‌چیان” وزیر نیرو در ادامه سفر خود به استان همدان و در آئین بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی “نینج ” از توابع شهرستان رزن واقع در استان همدان گفت: در ایام مبارک دهه فجر امسال، ۱۳۷۵ روستای کشور آبرسانی می‌شوند و بیش از یک میلیون نفر از روستاییان عزیز از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه این مجتمع دارای ۲۰۵ روستا است که در فاز اول آن تعداد ۱۵ روستا با جمعیت حدود ۶ هزار نفر از خدمات آب وفاضلاب روستایی بهره‌مند می شونداظهار داشت: با افتتاح این مجتمع آب روستایی، حدود ۶ هزار نفر به مشترکان آب و فاضلاب روستایی کشور افزوده خواهند شد.

وزیر نیرو هزینه اجرای این طرح را بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال دانست و افزود: این میزان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه، امسال اعتبارات دولتی مناسبی در اختیار وزارت نیرو قرار گرفته است افزود: این امر موجب شد تا در روند اجرایی پروژه‌ها تسریع شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه پروژه‌های آبرسانی روستایی در سراسر کشور مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، خطاب به مردم روستای چایان گفت: طرح آب‌رسانی باید بسیار زودتر در این منطقه اجرا می‌شد و امروز وقتی مردم این روستا از آب بهداشتی و سالم برخوردار می‌شوند خداوند را شکر می‌کنم.

منبع: ایلنا