سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۲۶ : ۰۳
خانه / آب / آبرسانی به ۲۵۰ روستای استان تهران تا پایان سال جاری
۱۳۹۵/۰۲/۰۶

آبرسانی به ۲۵۰ روستای استان تهران تا پایان سال جاری

آبرسانی به ۲۵۰ روستای استان تهران تا پایان سال جاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران از آبرسانی به حدود ۲۵۰ روستای این استان تا پایان سال جاری خبر داد.

 

به گزارش خبر انرژی، رضا پوررجب اظهار کرد: خدمات آبرسانی در زمینه تولید آب شرب، خط انتقال و احداث مخازن آب خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۲ مجتمع آبرسانی روستایی در سال جاری در سراسر استان در حال ساخت هستند که بیش ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، گفت: با اعتباری که در قانون بودجه کشور برای طرح‌های آب روستایی پیش‌بینی و قسط اول آن نیز پرداخت شده، مجتمع آبرسانی کوثر نیز که جزو بزرگترین مجتمع‌های آبرسانی است و سه شهرستان ری، ملارد و رباط کریم را تحت پوشش قرار خواهد داد به بهره‌برداری می‌رسد.

 

پور رجب با اشاره به احداث چهار مجتمع آبرسانی در منطقه پاکدشت اظهار کرد: این چهار مجتمع که در نهایت ۱۱۰ روستا را تحت پوشش قرار خواهد داد، تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی ادامه داد: مجتمع آبرسانی شهید تهرانی در شهر ری نیز بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مجتمع آبرسانی دماوند نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی تهران با اشاره به اعتباری که در اختیار پروژه‌های مجتمع‌های آبرسانی روستایی کشور قرار گرفته است، افزود: با اعتبار تخصیصی، اثر بخشی و کارآیی این مجتمع‌ها را با آبرسانی خوب از نظر کمی و کیفی در روستاها را می‌توان سنجید.

 

وی اعتبار کلی استانی و تبصره‌ها را بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: اعتبارات مصوب سال گذشته، حدود ۴۶ میلیارد تومان بود که بیش از ۸۰ درصد آن تخصیص و جذب شد.