یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۰ : ۰۵
خانه / آب / آبرسانی ۸۵۰ هزار نفر از روستاییان کشور در بیش از ۱۶۰۰ روستا
۱۳۹۵/۱۱/۰۵
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

آبرسانی ۸۵۰ هزار نفر از روستاییان کشور در بیش از ۱۶۰۰ روستا

آبرسانی ۸۵۰ هزار نفر از روستاییان کشور در بیش از ۱۶۰۰ روستا

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: شاخص بهره مندی از آب شرب و سالم در روستاهای کشور در پایان سال ۹۴ به میزان ۷۲ درصد بود که این رقم با تکمیل پروژه های آبرسانی به ۳ هزار روستای کشور به ۸۰ درصد می رسد.

به گزارش خبرانرژی، «علی اصغر قانع» معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: در آبرسانی به روستاهای کشور به عنوان یک طرح ملی در دست انجام است، در سال ۹۵ تا امروز موفق شدیم که آب شرب ۸۵۰ هزار نفر از روستاییان کشور را در بیش از ۱۶۰۰ روستا با احداث تأسیسات مناسب آبرسانی تأمین کنیم.

وی افزود: در این ۱۶۰۰ روستا دیگر شاهد آبرسانی با تانکر نیستیم و در واقع برای یک دوره بلندمدت به منظور ثبات در منابع آبی این روستاها اقدام کرده ایم.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه منابع مالی آبرسانی به این روستاها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تأمین شده است، گفت: با تمهیدات اتخاذ شده، در لایحه بودجه سال آینده یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص مالی به طرح های آبرسانی روستایی در نظر گرفته شده که امیدواریم با حسن توجه مجلس شورای اسلامی به این مهم، شاهد تصویب این ماده از قانون بودجه سال ۹۶ باشیم.

قانع همچنین از در دست اجرا بودن احداث تأسیسات آبرسانی به ۱۴۰۰ روستا در قالب طرح های اولویت دار آبرسانی روستایی خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود با تکمیل این پروژه ها تا پایان امسال، مجموع روستاهایی که به تأسیسات مناسب آب شرب متصل شده اند به سه هزار روستا با جمعیت بالغ بر دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد.

وی افزود: شاخص بهره مندی از آب شرب و سالم در روستاهای کشور در پایان سال ۹۴ به میزان ۷۲ درصد بود که این رقم با تکمیل پروژه های آبرسانی به ۳ هزار روستای کشور به ۸۰ درصد می رسد.