دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۲ : ۰۲
خانه / نفت / آغاز برداشت از تنها میدان نفتی باقی‌مانده غرب کارون تا پایان شهریور
۱۳۹۶/۰۵/۰۱

آغاز برداشت از تنها میدان نفتی باقی‌مانده غرب کارون تا پایان شهریور

آغاز برداشت از تنها میدان نفتی باقی‌مانده غرب کارون تا پایان شهریور

در حالی که ظرفیت تولید میدان‎های آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یادآوران و یاران شمالی در مجموع به حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده، شمارش معکوس برای برداشت نفت از میدان یاران جنوبی هم آغاز شده است.

به گزارش خبرانرژی، فاز نخست طرح توسعه میدان آزادگان شمالی، فاز نخست طرح توسعه میدان یادآوران و طرح توسعه میدان یاران شمالی، آبانماه سال گذشته  به طور رسمی با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد و هم اکنون روزانه از این میادین به ترتیب حدود ۷۵، ۱۱۵ و ۳۰ هزار بشکه نفت برداشت میشود.

توسعه فاز نخست یادآوران با سه میلیارد دلار سرمایهگذاری در دستور کار شرکت ساینوپک چین قرار داشته؛ توسعه فاز نخست آزادگان شمالی با ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون دلار با راهبری شرکت ملی نفت چین (CNPC) به سرانجام رسیده و میدان یاران شمالی هم با رقمی کمتر از ۶۰۰ میلیون دلار از سوی شرکت نفت و گاز پرشیا توسعه داده شده است.

یاران جنوبی تنها میدان مشترک غرب کارون است که هنوز برداشت از آن آغاز نشده و پیشبینی میشود تا شهریورماه امسال تولید زودهنگام این میدان به میزان ۱۰ هزار بشکه در روز آغاز شود و تا پایان سال به ۲۵ هزار بشکه در روز برسد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>