دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۰ : ۱۱
خانه / نفت / آغاز تولید زودهنگام از یاران جنوبی ظرف دو ماه آینده
۱۳۹۶/۰۲/۲۶

آغاز تولید زودهنگام از یاران جنوبی ظرف دو ماه آینده

آغاز تولید زودهنگام از یاران جنوبی ظرف دو ماه آینده

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه متن از آغاز زودهنگام تولید از میدان یاران جنوبی ظرف دو ماه آینده خبر داد و گفت: امیدوارم با تمهیداتی که به کار گرفته شده حداکثر ظرف دو ماه آینده شاهد تولید ۱۰ هزار بشکه زودهنگام از میدان یاران جنوبی باشیم و متعاقب آن به تولید ۲۵ هزار بشکه خواهیم رسید.

سیدنورالدین شهنازی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از میدان یاران جنوبی در قالب یک طرح زودهنگام تولید ۱۰ هزار بشکه صورت خواهد گرفت، افزود: این پروژه به خوبی پیش می‌رود و دارای چند فاز شامل اجرای تاسیسات سرچاهی، تکمیل منیفولدهای مربوطه و خطوط انتقال ۱۲ اینچ به منیفولد ۲ آزادگان جنوبی جهت انتقال به تاسیسات جفیر بوده که این فازها به صورت موازی دنبال می‌شود و امیدوارم با تمهیداتی که به کار گرفته شده حداکثر ظرف دو ماه آینده شاهد تولید ۱۰ هزار بشکه زودهنگام آن باشیم و متعاقب آن به تولید ۲۵ هزار بشکه خواهیم رسید.

وی درمورد میدان یاران شمالی توضیح داد: در میدان یاران شمالی فعلا به مرز تولید ۳۰ هزار بشکه در روز رسیده‌ایم و قرار است  در قالب قرارداد HOA که با شرکت صنعت نفت و گاز پرشیا منعقد کرده‌ایم  یاران شمالی و جنوبی را یکپارچه کرده و با یکپارچه سازی آنها و استفاده از تکنولوژی‌های IOR و EOR در مجموع بتوانیم تولید از یاران  را به حدود ۹۰ هزار بشکه در روز برسانیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه متن ادامه داد: تولید ۱۰ هزار بشکه زودهنگام یاران جنوبی قطعی است اما رساندن به مرز ۲۵ هزار بشکه تا اواخر امسال طول می‌کشد و استفاده از IOR و EOR و رساندن تولید یاران  به ۹۰ هزار بشکه در سال‌های بعد تحقق پیدا می‌کند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>