جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۳ : ۱۱
خانه / Social media / آغاز حفاری نخستین چاه در میدان نفتی هویزه عراق
۱۳۹۶/۰۴/۱۸

آغاز حفاری نخستین چاه در میدان نفتی هویزه عراق

آغاز حفاری نخستین چاه در میدان نفتی هویزه عراق

عراق حفاری نخستین چاه در میدان نفتی هویزه در نزدیک مرز ایران را آغاز کرد.

به گزارش خبرانرژی، وزارت نفت عراق اعلام کرد کار توسعه این میدان از سوی شرکت نفت دولتی میسان که بر صنعت نفت و گاز طبیعی در منطقه میسان نظارت می‌کند، انجام شده است.

عراق که دومین تولیدکننده بزرگ اوپک پس از عربستان سعودی است، درصدد افزایش ظرفیت تولید خود از ۴.۷ میلیون بشکه در روز کنونی، به ۵ میلیون بشکه در روز تا پایان سال میلادی جاری است.

این کشور تحت توافق میان کشورهای صادرکننده نفت برای محدود کردن عرضه به منظور حمایت از قیمت‌ها، ۴.۳ میلیون بشکه در روز تولید می‌کند که کمتر از ظرفیت تولیدش است.

جابر العیبی، وزیر نفت عراق در آغاز حفاری چاه در هویزه و همچنین در مراسمی به مناسبت آغاز کار توسعه میدان نفتی حلفایا که در میسان واقع شده است، شرکت کرد.

بر اساس گزارش رویترز، پروژه توسعه حلفایا ظرفیت تولید این میدان در سال ۲۰۱۸ را دو برابر کرده و به ۴۰۰ هزار بشکه در روز می‌رساند. این میدان توسط پتروچاینا اداره می‌شود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>