یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۳ : ۱۱
خانه / برق / آغاز فاز دوم فعالیت های مهندسی ارزش در بخش توزیع برق
۱۳۹۴/۰۶/۲۲
با برپايي سمينار آموزشي مهندسي ارزش توزيع برق كليد خورد

آغاز فاز دوم فعالیت های مهندسی ارزش در بخش توزیع برق

آغاز فاز دوم فعالیت های مهندسی ارزش در بخش توزیع برق

در این همایش، مهندس صمدی، سرپرست دفتر پشتیبانی فنی توزیع توانیر خلاصه ای از روند پیاده سازی مهندسی ارزش در بخش توزیع برق و اهمیت آن را تشریح کرد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از پایگاه خبری توانیر؛ نخستین همایش آموزشی مهندسی ارزش در بخش توزیع برق در سالن آمفی تئاتر نیروگاه طرشت برگزار شد.
بنابراین گزارش در ادامه روند استفاده از مهندسی ارزش در پروژه های صنعت برق، فاز دوم فعالیت های مهندسی ارزش در بخش توزیع برق،با برگزاری اولین سمینار آموزشی مهندسی ارزش در بخش توزیع برق آغاز شد.
در این همایش در راستای مرور توانایی مهندسی ارزش در کاهش هزینه ها برنامه ریزی شده بود، مهندس بنی فاطمه، به اعلام برنامه ی سمینار و اهداف برگزاری آن پرداخته و پس از آن،مهندس صمدی، سرپرست دفتر پشتیبانی فنی توزیع توانیر خلاصه ای از روند پیاده سازی مهندسی ارزش در بخش توزیع برق و اهمیت آن را تشریح نمود.
مهندس صمدی ضمن مرور فعالیت های انجام شده ی قبلی، عزم توانیر و هسته مرکزی مهندسی ارزش توانیر را بر استفاده از این روش مهندسی برای پروژه های توزیع متذکر شد.
در ادامه جهت معرفی کارگاه های برگزار شده و نتایج مثبت آن ها، آقای مهندس اکبری از شرکت برق منطقه ای فارس به عنوان مدرس دوره، در دو بخش، مروری بر مهندسی ارزش و قابلیت های آن و اصول و روش های آن را برشمرد.
مهندس شیخ شعاعی از شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان به عنوان دیگر سخنران این همایش،گزارشی از کارگاه مهندسی ارزش خط ۲۰ کیلوولت رحمت آباد و نتایج اقتصادی آن را ارائه کرد.
در بخش سوم این همایش نیزمهندس اکبری مقدم از شرکت توزیع برق استان مرکزی به تشریح دستاوردهای مهندسی ارزش در طراحی بهینه در شبکه های توزیع پرداخت.
برپایه این گزارش در پایان سمینار، طی جلسه جمع بندی و پرسش، به سؤالات حاضران نشست پاسخگوئی شد و نقطه نظرات حضار درخصوص برپائی سمینار جهت ارتقاء فعالیت های آتی جمع آوری شد.