سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۳۲ : ۰۸
خانه / پتروشيمي / آغاز مذاکرات رسمی شرکت پتروشیمی با توتال
۱۳۹۵/۱۱/۱۳
معاون وزیر نفت خبر داد:

آغاز مذاکرات رسمی شرکت پتروشیمی با توتال

آغاز مذاکرات رسمی شرکت پتروشیمی با توتال

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از آغاز مذاکرات رسمی این شرکت با توتال خبر داد و گفت: در این مذاکرات مسائل فنی و اقتصادی بررسی و برآورد می‌شود.

به گزارش خبرانرژی، مرضیه شاهدایی در هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت با اشاره به مذاکره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با شرکت توتال در روز گذشته گفت: ما قبلا تفاهمنامه‌ای با شرکت توتال در زمینه سرمایهگذاری در صنعت پتروشیمی امضا کرده بودیم ولی بررسی و برآورد اقتصادی و فنی پروژه روز گذشته به صورت رسمی آغاز شد.

وی افزود: روز گذشته تصمیمگیریها به صورت کلی و در زمینه اینکه روند و مکانیزم کار به چه شکلی انجام شود، بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه این پروژه هنوز به طور کامل تعریف نشده است، افزود: اما مسئلهای که مطرح شده، اجرای یک واحد اولفین و واحدهای تولید اولفینی یا پلیمری در منطقه عسلویه و به صورت همکاری مشترک توتال در هلدینگ خلیج فارس است.

شاهدایی با بیان اینکه میزان سرمایهگذاری هنوز مشخص نشده است گفت: تفاهمنامه، کار را به صورت بررسی و برآورد اقتصادی و فنی انجام میدهد و ممکن است زمان این بررسی و برآورد آن هشت ماه طول بکشد. البته این زمان هنوز نهایی نشده و بعد از این بررسی تصمیم میگیرند پروژه را ادامه دهند یا خیر. برآورد اقتصادی باید پاسخگوی پروژه باشد. همچنین بررسی میکنند IRR و شرایطی که به دست میآورند چگونه است.

منبع: ایسنا