یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۴ : ۱۱
خانه / نفت / آغاز همکاری شلمبرژه با مناطق نفت‌خیز جنوب از اسفند
۱۳۹۵/۱۱/۰۹

آغاز همکاری شلمبرژه با مناطق نفت‌خیز جنوب از اسفند

آغاز همکاری شلمبرژه با مناطق نفت‌خیز جنوب از اسفند

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت شلمبرژه و کنسرسیوم پرگس، اظهار کرد:براساس برنامه‌ریزی انجام شده، شلمبرژه اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۵ برای ارائه طرح اولیه خود به مناطق نفت‌خیز جنوب مراجعه خواهد کرد.

 به گزارش خبرانرژی بیژن عالی‌پور ، در مورد انعقاد تفاهم‌نامه توسعه چهار میدان نفتی شادگان، کرنج، رگ‌سفید و پارسی که شامل ۹ مخزن هستند، توضیح داد: در زمینه توسعه این چهار میدان تاکنون تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های شلمبرژه و کنسرسیوم پرگس (شرکت ملی نفت فیلیپین و چند شرکت فعال اروپایی و آسیایی در امور بالادستی صنعت نفت) بسته شده است.

وی در مورد روند پیشرفت کار، اظهار کرد: بعد از امضای تفاهم‌نامه و قرارداد حفظ محرمانگی با شرکت شلمبرژه  حدود یک ماه پیش اطلاعات مورد نیاز جهت انجام مطالعات روی میادین رگ سفید، پارسی و شادگان توسط شرکت شلمبرژه دریافت شده است و هم‌اکنون این شرکت در حال تهیه توسعه این میادین است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده شرکت شلمبرژه اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۵ برای ارائه طرح اولیه خود به مناطق نفت‌خیز جنوب مراجعه خواهد کرد. همچنین پیرو امضاء تفاهم‌نامه همکاری و قرارداد حفظ محرمانگی اطلاعات مربوط به میادین کرنج و شادگان  به کنسرسیوم پرگس داده شده است و این کنسرسیوم در حال حاضر در حال تهیه مطالعات این مخازن است و براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا قبل از پایان سال ۱۳۹۵ فاز اول پیشرفت طرح پیشنهادی خود را جهت توسعه این میادین ارائه می‌کند.

منبع : ایسنا