شنبه,۲۷ آبان, ۱۳۹۶ | ۰۸ : ۱۱
خانه / منهای انرژی / آماده حضور در طرحهای توسعه‌ای صنعت نفت هستیم
۱۳۹۴/۰۳/۰۸
مدیرعامل بانک سپه:

آماده حضور در طرحهای توسعه‌ای صنعت نفت هستیم

آماده حضور در طرحهای توسعه‌ای صنعت نفت هستیم

 

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از روابط عمومی بانک سپه، سیدکامل تقوی نژاد با بیان این‌که بانک سپه می‌تواند نقطه اتکای تولید کشور باشد، گفت: این بانک سال گذشته از محل منابع داخلی و وصول مطالبات معوق میزان تسهیلات اعطایی خود به بخشهای مختلف اقتصادی را در مقایسه با سال قبل حدود ١٣٠ هزار میلیارد ریال افزایش داد.

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به افزایش نقش آفرینی بانک سپه در کمک به اجرای طرحهای بزرگ ملی و تولید محصولات استراتژیک نظیر سیمان، فولاد و سنگ آهن خاطرنشان کرد: این بانک در سال گذشته موفق شد ٧,۵ میلیارد دلار قراردادهایی را در بخشهای مختلف منعقد کند، به طوری که ٧ پتروشیمی، ۴ میدان نفتی و ٢ نیروگاه از طرحهایی بود که در سال ١٣٩٣ توسط بانک سپه پذیرش شد.

وی گفت: بانک سپه عاملیت تأمین مالی یک پالایشگاه بزرگ تأمین کننده خوراک چهار پتروشیمی را با مشارکت ۵ بانک دیگر به مبلغ ٢١۵ میلیارد دلار به عهده گرفته است.

وی با بیان این که بانک سپه پارسال در بخش صنعت ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است، گفت: از محل صندوق توسعه ملی نیز حدود ٣٠٠٠ میلیارد ریال تسهیلات در بخش صنعت و معدن و ٣٨٠٠ میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشاورزی تخصیص پیدا کرده است.

رئیس هیئت مدیره بانک سپه گفت: در دولت تدبیر و امید اقداماتی در بانک سپه صورت گرفت که سابقه نداشته که از جمله آن می توان به بحث افزایش سرمایه اشاره کرد.