سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۰ : ۰۱
خانه / گاز / آماده سازی مدارک قطع گاز ترکمنستان برای ارائه به داوری بین‌المللی
۱۳۹۵/۱۲/۱۵

آماده سازی مدارک قطع گاز ترکمنستان برای ارائه به داوری بین‌المللی

آماده سازی مدارک قطع گاز ترکمنستان برای ارائه به داوری بین‌المللی

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از آماده‌سازی مدارک لازم درمورد اینکه ترکمنستان شیر گاز خود را روی ایران بست برای ارائه به داوری بین المللی خبر داد.

به گزارش خبرانرژی حمیدرضا عراقی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به قطع واردات گاز ترکمنستان به ایران اظهار کرد: قطع گاز جزو بندهای قرارداد نبوده است و مقدمات داوری بین‌المللی در مورد این موضوع آغاز شده است.

وی افزود: هنوز مباحث خود را در این مورد مطرح نکردیم زیرا ابتدا سوابق و مدارک باید آماده شود که این مدارک درحال آماده سازی است.

آغاز صادرات گاز به عمان منوط به تصمیم وزارت نفت

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در ادامه درمورد صادرات گاز به عمان اظهار کرد: صادرات گاز به عمان منوط به تصمیم وزارت نفت است و شرکت ملی گاز بعد از تصمیم گیری وزارت نفت و انعقاد قرارداد وارد عمل خواهد شد.

سوآپ گاز ترکمن ها

عراقی همچنین درمورد آخرین وضعیت سوآپ گاز کشور توضیح داد: سوآپ گاز انجام می شود و در حال حاضر  از ترکمنستان گاز می گیریم و به ارمنستان و آذربایجان سوآپ می کنیم.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>