چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۱۲ : ۰۲
خانه / برق / آمادگی سرمایه‌گذاران روس برای همکاری در پروژه‌های آب و فاضلاب خراسان رضوی
۱۳۹۵/۱۲/۰۶

آمادگی سرمایه‌گذاران روس برای همکاری در پروژه‌های آب و فاضلاب خراسان رضوی

نشست کمیته سرمایه گذاری بخش غیردولتی شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با حضور سرمایه‌گذاران روسی برگزار شد.

به‌گزارش خبرانرژی، در این نشست، مدیر دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت بخش خصوصی آبفای خراسان رضوی خطاب به هیئت روسی از فراهم شدن بستر مناسب مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی خبر داد.

“سیدمحسن هاشمی” افزود: ۴۰۰ میلیون دلار پروژه در اجرای شبکه و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب و عملیات کاهش هدررفت آب و آبرسانی در این شرکت تهیه شده و آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

 رابط سرمایه گذاران روس هم درخصوص تخصص و برنامه کاری سرمایه‌گذاران مطالبی بیان کرد و به تشریح توانمندی‌های روسیه در اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب پرداخت.

غروی همچنین در باره نحوه فرآیند تصفیه خانه لوکال فاضلاب براساس اطلاعات ارائه شده توضیح داد و از آمادگی طرف روس برای همکاری در زمینه حفاری و لوله گذاری و خصوصاً حفاری افقی با شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی خبر داد.

به گفته وی سرمایه‌گذاران روسیه آماده احداث تصفیه‌خانه‌های لوکال با ظزفیت حداکثر تا ۱۵۰۰ لیتر در ثانیه به‌صورت کاملاً سرپوشیده در مناطق مسکونی شهری هستند.

سپس “حسین اسماعیلیان” مدیرعامل آبفای خراسان رضوی کلیاتی از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را از جمله تصفیه‌خانه‌های کنونی در شهرهای تربت حیدریه، سبزوار، نیشابور، گلبهار و پکیج تصفیه لوکال شهر طرقبه ارائه داد و بر تعدیل نرخ‌های تمام شده حتی پایین‌تر از تصفیه‌خانه موجود لوکال فاضلاب در سطح استان تاکید کرد.

در ادامه پیشنهاد شد اطلاعات فنی ۲ نمونه از شهرهای استان با کمترین ظرفیت تصفیه (حدود ۳۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز) و همچنین بیشترین ظرفیت تصفیه (حدود ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز) به صورت یک پکیج تهیه و به سرمایه‌گذاران تحویل تا برآورد ریالی احداث تصفیه‌خانه لوکال به شرکت اعلام شود.

همچنین مقرر شد ابتدا روس‌ها درخواست‌های مورد نیاز خود را برای طراحی اعلام و سپس اطلاعات مورد نیاز دراختیار آن‌ها قرار گیرد و بر اساس آیتم‌های مورد نیاز شرکت آبفا، کیفیت خروجی و قیمت تمام شده نیز اعلام شود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>