دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۸ : ۰۱
خانه / Social media / آژانس بین المللی انرژی: تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۷ کاهش می یابد
۱۳۹۵/۱۲/۲۵

آژانس بین المللی انرژی: تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۷ کاهش می یابد

آژانس بین المللی انرژی: تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۷ کاهش می یابد

شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا بنا به پیش بینی آژانس بین المللی انرژی* اعلام کرد، انتظار می رود تقاضای جهانی نفت از ۱٫۶ میلیون بشکه در روز سال گذشته به ۱٫۴ میلیون بشکه در سال ۲۰۱۷ کاهش یابد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایرنا، سی ان بی سی در تارنمای این شبکه نوشت، این امر، مشکلات تولیدکنندگان نفت که برای افزایش قیمت تلاش می کنند را بیشتر می کند.
آژانس بین المللی انرژی روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد: شاخص های اولیه سه ماهه نخست ۲۰۱۷ نشان دهنده افزایش تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۷ است واحتمال کاهش تقاضای نفت در ژاپن، آلمان، کره جنوبی و هند زیاد است.
آژانس بین المللی انرژی همچنین اعلام کرد، اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه فوریه (بهمن-اسفند) برای دومین ماه متوالی تولید خود را کاهش داده است.
اوپک در پایان سال ۲۰۱۶ با کاهش تولید نفت با هدف بالا بردن سطح قیمت موافقت کرد، اما برخی کشورهای غیراوپک که به این توافق پیوسته بودند، تا کنون به طور کامل از آن تبعیت نکرده اند.
بنا به پیش بینی آژانس بین المللی انرژی در سال ۲۰۱۷ تولید غیراوپک ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد و به ۵۸ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز می رسد.
به گزارش ایرنا، صبح امروز قیمت های نفت افزایش پیدا کرد. هر بشکه نفت برنت دریای شمال صبح امروز به قیمت ۵۱ دلار و ۷۳ سنت و هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت امریکا به بهای ۴۸ دلار و ۵۹ سنت معامله شد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>