یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۷ : ۱۱
خانه / نفت / ابلاغ مراتب قدردانی رئیس جمهوری از گروه‌های عملیاتی آتش‌‌نشانی در پتروشیمی بوعلی‌سینا
۱۳۹۵/۰۴/۱۹
از سوی وزیر نفت صورت گرفت

ابلاغ مراتب قدردانی رئیس جمهوری از گروه‌های عملیاتی آتش‌‌نشانی در پتروشیمی بوعلی‌سینا

ابلاغ مراتب قدردانی رئیس جمهوری از گروه‌های عملیاتی آتش‌‌نشانی در پتروشیمی بوعلی‌سینا

بیژن زنگنه، پس از ارائه گزارش خاموش شدن آخرین بخش آتش در پتروشیمی بوعلی سینا به رئیس جمهوری، با صدور نامه‌ای مراتب قدردانی و تشکر ریاست جمهوری را از فرماندهان عملیات آتش نشانی به ویژه آتش نشانان شجاع و فداکار درگیر در عملیات فرونشاندن آتش در مخزن پتروشیمی بوعلی سینا به ایشان ابلاغ کرد.

 

همچنین از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، پتروشیمی بندر امام، سازمان منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر و سایر پتروشیمی‌های منطقه به خاطر تلاش، همکاری و مساعدت آنان در این کار تشکر و قدردانی کرد.
همچنین وزیر نفت طی نامه جداگانه‌ای مراتب تقدیر و تشکر رئیس جمهوری را از نقش سازنده استانداری خوزستان، ستاد بحران استان و نهادهای فعال استان و شهرداری‌ها، سازمان بنادر و سایر نهادها و سازمان‌های درگیر در عملیات فرونشاندن آتش در پتروشیمی بوعلی سینا به استاندار خوزستان ابلاغ کرد.
یادآوری می‌شود که آتش‌سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا واقع در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر از بعدازظهر روز چهارشنبه ۱۶ تیرماه از برج پارازایلین این مجموعه آغاز شد که در ساعت ۷ صبح روز پنج‌شنبه ۱۷ تیر ماه آتش‌سوزی برج خاموش شد ولی آتش‌سوزی در یکی از مخازن ذخیره خوراک مجتمع ادامه یافت که در نهایت در ساعت ۲ بامداد روز ۱۹ تیرماه این آتش نیز خاموش شد.