دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۲۷ : ۰۲
خانه / نفت / اتمام بررسی متن قرارداد توتال در کمیته ویژه/گزارش به رئیس مجلس اعلام می‌شود
۱۳۹۶/۰۵/۰۷

اتمام بررسی متن قرارداد توتال در کمیته ویژه/گزارش به رئیس مجلس اعلام می‌شود

اتمام بررسی متن قرارداد توتال در کمیته ویژه/گزارش به رئیس مجلس اعلام می‌شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از اتمام بررسی متن قرارداد توتال در کمیته ویژه حقوقی، فنی و مالی که از طرف رئیس مجلس تعیین شده بود، خبر داد و گفت: گزارش نهایی این کمیته به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

به گزارش خبرانژی, اسدالله قره‌خانی با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس ماده ۱۵ قانون نفت قراردادهایی که مدت ‌آنها بیش از پنج سال باشد لزوماً باید به صورت محرمانه به مجلس اعلام شود که این قرارداد هم مشمول همین ماده بود.

وی تصریح کرد: بنابراین ریاست مجلس برای اینکه بررسی دقیق‌تر و کارشناسانه‌تری در این مورد انجام شود، تعیین کرد که کمیته‌ای فنی، حقوقی و مالی کار بررسی این قرارداد را انجام دهد که این کمیته نیز که با محوریت کمیسیون انرژی، نمایندگانی از مرکز پژوهش‌ها و برخی از کارشناسان دستگاه‌های ذیربط تشکیل شده بود، در یک کار فشرده، جدی و تخصصی کار خود را انجام داده و به پایان رساند.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: اعضای این کمیته تخصص و تجربه لازم را در این زمینه داشتند و به دو صورت شکلی و محتوایی قرارداد را مورد بررسی قرار دادند. به لحاظ شکلی یعنی انطباق آن با قانون نفت، مصوبه هیأت وزیران و برخی موارد قانونی دیگر، به صورت محتوایی هم بندهای قرارداد مورد بررسی قرار گرفته و انطباق لازم انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین گزارش این کمیته که با محوریت کمیسیون انرژی تهیه می‌شود به صورت محرمانه به رئیس مجلس اعلام خواهد شد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>