سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۲ : ۰۱
خانه / Social media / اجرای ۱۲۵۰ کیلومتر خطوط آب و فاضلاب در خوزستان در دولت یازدهم
۱۳۹۵/۱۲/۱۱

اجرای ۱۲۵۰ کیلومتر خطوط آب و فاضلاب در خوزستان در دولت یازدهم

اجرای ۱۲۵۰ کیلومتر خطوط آب و فاضلاب در خوزستان در دولت یازدهم

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: از ابتدای دولت تاکنون تقریبا ۱۲۵۰ کیلومتر شبکه‌های اصلی و فرعی خطوط آب و فاضلاب در ۱۶ شهر خوزستان انجام شده است و در بخش روستایی نیز در حال حاضر ۸۸٫۳ درصد جمعیت، تحت پوشش آبرسانی قرار دارند.

به گزارش خبرانرژی، حمیدرضا جانباز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که شامگاه سه‌شنبه، دهم اسفندماه در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در این مدت بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم و حدود هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز جهت تأمین لوله کل طرح  در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در همین طرح حدود ۲۵ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شد و اکنون کل منطقه دشت آزادگان از آب با کیفیت کرخه استفاه می‌کند. مطابق قولی که به رییس‌جمهور دادیم، طرح غدیر نیز به غرب اهواز رسید که در این راستا زحمت زیادی کشیده شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: با اجرای ۲۵ کیلومتر لوله‌گذاری توانستیم آب مورد نیاز منطقه شادگان را از طریق تلمبه خانه دارخوین تأمین کنیم؛ همچنین در طرح‌های فاضلاب، بهره‌برداری از تصفیه خانه فاضلاب هویزه، رامهرمز و ویس را داشتیم.

وی افزود: از ابتدای دولت تاکنون تقریبا ۱۲۵۰ کیلومتر شبکه‌های اصلی و فرعی خطوط آب و فاضلاب در ۱۶ شهر خوزستان انجام شده است. همچنین شهرستان های آبادان، خرمشهر، شادگان، ماهشهر و بندر امام نیز از فاینانس خارجی بهره‌مند هستند. در بخش آبرسانی روستایی، جمعیت بسیار خوبی تحت پوشش قرار گرفتند و در حال حاضر ۸۸٫۳ درصد از این جمعیت، تحت پوشش آبرسانی قراردارد.

جانبار بیان کرد: زیرساخت‌های شبکه‌ها واقعا فرسوده است و در قالب چند سناریو آن را به نهایت رساندیم و با هر ترتیبی که در این جلسه تصویب شود به استناد آن پروژه‌هایی داریم که خوزستان در اولویت است.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>