چهارشنبه,۴ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۳ : ۰۳
خانه / آب / احداث تونل سبزکوه در انتظار مجوز زیست محیطی
۱۳۹۵/۱۱/۱۷
معاون وزیر نیرو خبر داد

احداث تونل سبزکوه در انتظار مجوز زیست محیطی

احداث تونل سبزکوه در انتظار مجوز زیست محیطی

رحیم میدانی برای سال ۹۵ رقم اعتبار ابلاغی طرح تونل سبزکوه را ۶.۷ میلیارد تومان اعلام کرد که به تصویب نیز رسیده است.

به گزارش خبرانرژی، رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ، درباره این که آیا برای تونل سبزکوه ردیف بودجه در نظر گرفته شده یا خیر، اظهار داشت: برای احداث این تونل ردیف بودجه در نظر گرفته شده اما هنوز مجوز زیست محیطی از سوی یک هیات سه نفره ای که تعیین شده، صادر نشده لذا فعلا پروژه متوقف است.

وی با بیان اینکه ما منتظر دریافت مجوز زیست محیطی هستیم، تاکید کرد: بعد از اعلام نظر این کمیته سه نفره تصمیم نهایی گرفته می شود.

میدانی رقم اعتبار ابلاغی این طرح برای سال ۹۵ را  ۶.۷ میلیارد تومان اعلام کرد که به تصویب نیز رسیده است.

وی درباره برخی مخالفت ها  برای احداث تونل سبزکوه تصریح کرد: مثلا در تونل بهشت آباد، استان اصفهان موافق و استان چهار محال و بختیاری با آن مخالف بود. ما جمع بندی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که نیازی به حفر تونل ۶۵ کیلومتری نیست و فشارها را هم تحمل کردیم و حتی وزیر نیرو استیضاح را نیز هم پذیرفت.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه وزارت نیرو با رعایت موازین و کار کارشناسی پروژه را اجرایی می کند،  ادامه داد: عکس این قضیه را نیز شاهد بودیم. در تونل گلاب ۲ استان چهارمحال و بختیاری مخالف و استان اصفهان موافق بود لذا ما به این نتیجه رسیدیم که این تونل هیچ آسیبی به چهار محال وارد نمی کند و فقط یک لوله به صورت تونل است که باید اجرا شود.

به گزارش ایلنا، تونل سبزکوه ۱۰ هزار و ۷۰۰ متری با قطر ۴.۴۵ متر قرار است آب رودخانه سبزکوه، از سرچشمه‌های رودخانه کارون را برای مصارف صنعتی و کشاورزی دشت بروجن به چغاخور و از آنجا به بروجن منتقل کند.