یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۰۴
خانه / برق / احداث نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در جزیره قشم
۱۳۹۵/۰۱/۲۹

احداث نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در جزیره قشم

احداث نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در جزیره قشم

سفر نخست وزیر ایتالیا و هیات ۲۵۰ نفره همراه وی به ایران با امضای موافقتنامه های همکاری در بخش های مختلف از جمله انرژی، فولاد، مخابرات و هوانوردی، فرودگاهی، پزشکی، نفتی، درمانی و منسوجات همراه بود.

 

به گزارش خبر انرژی، سهم قشم از سفر متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا و تنی چند از مقامات همراه وی به ایران، امضای تفاهم نامه احداث نیروگاه خورشیدی ۵۰ مگاواتی در این منطقه با شرکت کارلو مارسکا ایتالیا بود که می توان از آن به عنوان بخشی از دستاوردهای مهم برجام و دوران پسا تحریم نام برد که به امضای حمیدرضا مومنی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و فابیو مارسکا مدیر عامل شرکت ایتالیایی رسید.

 

حمیدرضا مومنی همزمان با امضای این تفاهم نامه با استقبال از احداث نیروگاه خورشیدی در این جزیره گفت: با بهره بردن از فناوری مدرن در پی توسعه و تقویت فعالیت های کلان اقتصادی در قشم هستیم.

 

وی ادامه داد: ارتباط اقتصادی بین ایران و ایتالیا با لغو تحریم ها وارد مرحله جدیدی شده و منطقه آزاد قشم نیز براساس سیاست های توسعه ای مورد توجه بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فعالان اقتصادی ایتالیا قرار گرفته است.

 

فابیو مارسکا، مدیرعامل شرکت کارلو مارسکا ایتالیا هم ضمن استقبال از همکاری با منطقه آزاد قشم، گفت: با دریافت مجوز های لازم آماده ایم ظرف مدت هشت ماه نخستین نیروگاه خورشیدی را در قشم راه اندازی کنیم.