سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۰۲ : ۰۹
خانه / آب / اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان
۱۳۹۶/۰۳/۳۰

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان

وزیر نیرو گفت: دولت در سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته است.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، حمید چیت چیان بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر نیرو با مدیران استانی وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان که در زاهدان برگزار شد، افزود؛ با توجه به ضرورت تقویت سدهای استان مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل سد “ماشکید اولیا” در جنوب سیستان و بلوچستان تخصیص یافته است.

وزیر نیرو در ادامه بیان کرد: به زودی بیش از ۴۰۰ روستای جنوب سیستان و بلوچستان با اجرای شبکه آبرسانی در پایین دست سد “پیشین” تا سد “شیرگواز” در منطقه بلوچستان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از افزایش دمای بی‌سابقه در سیستان و بلوچستان و ضرورت آبرسانی به ۱۳۰۰ روستای جنوب استان که به صورت سقایی آبرسانی می‌شود، اظهار داشت: ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکل این روستاها تخصیص یافته است.

وزیر نیرو تصریح کرد: با اجرای شبکه آبرسانی در پایین دست سد “پیشین” تا سد “شیرگواز” در منطقه بلوچستان به زودی بیش از ۴۰۰ روستای جنوب این استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

چیت‌چیان ادامه داد: با توجه به اقدامات متعددی که در حال حاضر در حوزه آبرسانی در سطح استان سیستان و بلوچستان در حال انجام است، در سال‌های آینده شاهد شکوفایی صنعت آب در این استان خواهیم بود.

وزیر نیرو کاهش تعرفه برق در شهرهای سیستان و بلوچستان را گام مهمی از سوی دولت در راستای خدمت به مردم این استان دانست و گفت: در حال حاضر دو سرمایه‌گذار خارجی آماده سرمایه‌گذاری در زمینه تولید برق در زاهدان هستند. همچنین ایجاد ۲۰ مگاوات نیروگاه پراکنده در ۲۵ نقطه این استان ضروری است.

وی با بیان اینکه بزودی یک نیروگاه برق با سرمایه‌گذاری دولت در منطقه سیستان احداث می‌شود، افزود: تاکنون ۲۱ سرمایه‌گذار بخش خصوصی مجوز احداث نیروگاه بادی در منطقه “میل نادر” سیستان که منطقه‌ای بسیار مستعد جهت احداث نیروگاه بادی است را دریافت کرده‌اند.

چیت‌چیان گفت: در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی، در یک تا ۲ سال آینده شاهد چهره دیگری از صنعت آب و خدمات ارزشمند در این بخش خواهیم بود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>