دوشنبه,۲۹ آبان, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۸
خانه / آب / اختصاص ۵۰ میلیون دلار برای توسعه و ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی
۱۳۹۵/۰۱/۱۹
نماینده مردم قم در مجلس:

اختصاص ۵۰ میلیون دلار برای توسعه و ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی

اختصاص ۵۰ میلیون دلار برای توسعه و ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی

نماینده مردم قم در مجلس گفت: در بودجه سال ۱۳۹۵ به مانند سال گذشته مبلغ ۵۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه برای توسعه و ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش خبر انرژی، احمد امیرآبادی فراهانی در دیدار مدیرعامل شرکت آبفای روستایی قم که به منظور بررسی وضعیت آب‌رسانی روستاهای استان برگزار شد، با بیان این که مسئله آب باید اولویت اول مسئولان در تمام سطوح باشد، اظهار داشت: باید نگاه به آب ملی داشت و با همدلی و حمایت و کمک همه جانبه می‌توان همه مشکلات مردم را برطرف کرد.

 

وی گفت: در بودجه سال ۱۳۹۵ به مانند سال گذشته مبلغ ۵۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه برای توسعه و ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی در نظر گرفته شده و سهم بسیار مناسبی هم برای روستاهای استان قم تعیین شده است.

 

نماینده مردم قم در خانه ملت، افزود: وزارت نیرو باید با مدیریت یکپارچه حوزه‌های آبی کشور را به وجود آورد و تا عایدی آن برای کل کشور باشد نه یک منطقه خاص چنانچه یک روستا از آب با EC مناسب برخوردار باشد تا حتی برای استفاده دام طیور از آن استفاده کنند و روستای در نزدیکی آن با تانکر سیار آبرسانی شود.

 

وی ادامه داد: نکته بسیار مهمی در مسئله آب استفاده بهینه و مدیریت صحیح مصرف آب است چنانچه مجلس در مصوبه جدید خود آبیاری به شکل غرق آبی را ممنوع و بودجه مناسبی برای روش‌های بهینه آبیاری در نظر گرفته است.

 

وی مشکل بزرگ شبکه‌های آبرسانی روستایی را پرت شدید آب دانست و افزود: عوامل ایجاد پرت آب مواردی چون فرسودگی شبکه‌های تولید، انشعابات غیرمجاز آب و کنتورهای خراب مشترکین است که لازم است شرکت‌های آبفار در این خصوص برنامه‌ریزی‌های جامع و بلند مدتی داشته باشند تا بتوان به بهترین نحو خدمت‌رسانی کرد.

 

امیرآبادی گفت: در جلسه‌ای که با آقایان دکتر لاریجانی و حجت الاسلام ذوالنور داشتیم قرار شد، پس از ارائه برنامه چهار ساله از سوی متولیان آب روستایی از جمله آبفار و جهاد بررسی شود تا بتوان با تقسیم کار و به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها از جمله ظرفیت شوراهای اسلامی خدمت‌رسانی به روستاها با بهترین کیفیت انجام شود.

 

وی در پایان گفت: برنامه‌ریزی‌ شده است تا با حضور هفتگی در روستاها از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شد تا بتوان در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات ایشان اقدام شود چنان چه در چهار سال گذشته این کار با موفقیت انجام شد که حاصل آن اجرای پروژه‌های مهم آبرسانی در مناطق پر چالشی چون بخش کهک و سلفچگان بود.