یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۷ : ۰۹
خانه / آب / ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت با هدف ترغیب بخش خصوصی
۱۳۹۴/۰۶/۲۸
مديرعامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور خبر داد:

ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت با هدف ترغیب بخش خصوصی

ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت با هدف ترغیب بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در آئین امضای قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در طرح‌های آبفا گفت: در تمام دنیا مرسوم است که تسهیلات ارزان قیمت در اختیار بخش خصوصی قرار می‌دهند تا این بخش به‌صورت فعال برای مشارکت با دولت ترغیب شود.

 
به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “حمیدرضا جانباز ” امرور (شنبه) در آئین امضای قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در طرح‌های آب و فاضلاب، در شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با بیان این مطلب که سال گذشته در مراسم مشابه‌ای قرار شد هر ساله قراردادهایی با بخش خصوصی منعقد کنیم، اظهار داشت: امیدواریم این حرکت‌ها تبدیل به راهکارهای اجرایی برای کارهای زیربنایی کشور شود.

 
وی با بیان اینکه، دستاورد این پروژه‌ها و اشکالات وارده بر آن‌ها مستلزم همکاری جمعی است، افزود: برای حل مشکلات همه باید دست به‌دست هم داده و مشکلات را حل کنیم و به جهت استمرار حرکت، بازنگری به قراردادها داشتیم و مواردی از قانون الحاق بجا گذاشتیم.

 
جانباز ادامه داد: از دستاوردهای این طرح، می‌توان به دائمی شدن ردیف خرید تضمینی آب، تسهیل در فرآیند واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی و تکمیل پروژه‌های فاضلاب از طریق فروش پساب اشاره کرد.
 

وی با بیان اینکه هدف شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، خودگردان کردن این پروژه‌ها بوده تا تعرفه‌های تکلیفی در بخش آب تقلیل یابد، افزود: حدود یک‌سوم قیمت تمام شده را از محل تعرفه‌ها اخذ می‌کنیم که بایستی در گام اول از محل پروژه‌هایی که اجرا شده و مردم از این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند، در جهت قانونی کردن تکلیف برنامه پنجم که واقعی کردن تعرفه‌ها بود، اجرای این بخش از قانون را در دستور قرار دهیم.

 
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، با اشاره به اینکه از ظرفیت صندوق توسعه ملی در قراردادها نتوانستیم استفاده کامل کنیم، اظهار امیدواری کرد: از وزیر نیرو درخواست کرده‌ایم تا در جلسات مستمر با مدیرعامل صندوق توسعه ملی، در قانون برنامه ششم حکم خاصی پیشنهاد دهد تا در قانون بودجه سال ۱۳۹۵ بتوانیم حمایت خوبی از سرمایه‌گذاران داشته باشیم.

 
جانباز اظهار امیدواری کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش آب و آبفا بتوانند از با استفاده از این تسهیلات حضور خود را در این بخش فعال‌تر کنند.