جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۰۶ : ۱۱
خانه / نفت / ارتباط موثری میان صنعت و دانشگاه در تاریخ صنعت نفت بی سابقه بوده است
۱۳۹۵/۱۱/۱۴
معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری:

ارتباط موثری میان صنعت و دانشگاه در تاریخ صنعت نفت بی سابقه بوده است

ارتباط موثری میان صنعت و دانشگاه در تاریخ صنعت نفت بی سابقه بوده است

معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: با این نظر برخی که می گویند نفت مایه دردسر کشورهای دارنده ذخایر نفتی است مخالفم و به اعتقاد من این طرز تفکر بسیار اشتباه است چرا که نفت می تواند مبنای توسعه علم و پیشرفت یک کشور باشد.

به گزارش خبرانرژی، «وحید احمدی» معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز در “هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت” اظهار داشت: توسعه تعامل با دانشگاه‌ها و امضای قراردادها و موافقتنامه های متعدد شرکت‌های اصلی زیر مجموعه وزارت نفت با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور از افتخارات این وزارتخانه است.

وی افزود: برقراری چنین ارتباط موثری میان صنعت و دانشگاه در تاریخ صنعت نفت بی سابقه بوده و از این بابت از مهندس زنگنه و مجموعه وزارت نفت که مسیر ارتباط با دانشگاه‌ها را هموار کردند، قدردانی می کنیم.

احمدی با بیان اینکه “نفت نغمت و مایه دردسر نیست”، گفت: با این نظر برخی که می گویند نفت مایه دردسر کشورهای دارنده ذخایر نفتی است مخالفم و به اعتقاد من این طرز تفکر بسیار اشتباه است چرا که نفت می تواند مبنای توسعه علم و پیشرفت یک کشور باشد.

وی ادامه داد: ایران در زمینه فناوری مبتنی بر دانش در سطح خاورمیانه و جهان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و از رشد علمی قابل قبولی برخوردار است که با تکیه بر دانش و فناوری‌های کسب شده، می توانیم توسعه ای بیش از پیش برای کشور رقم بزنیم؛ فقط باید در جهت به اجرا رسیدن ظرفیت های موجود تلاش کنیم.

منبع: تسنیم