یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۲ : ۰۹
خانه / نفت / ارتقاء بهره‌وری در گرو افزایش قیمت برق
۱۳۹۴/۰۶/۱۸

ارتقاء بهره‌وری در گرو افزایش قیمت برق

ارتقاء بهره‌وری در گرو افزایش قیمت برق

مدیر عامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران گفت: افزایش قیمت برق به‌طور قطع می‌تواند موجب ارتقاء بهره‌وری شود چراکه بدون واقعی شدن قیمت انگیزه لازم برای مصرف‌کننده و تولید‌کننده برای تحقق این امر به‌وجود نمی‌آید.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،سیدحسین سجادی ، با بیان اینکه افزایش قیمت برق به تنهایی پاسخگوی ارتقاء بهره‌وری نیست، اظهار کرد: باید در کنار این مساله استاندارد‌سازی نیز به عنوان یکی از ابزار‌های مقرراتی، آموزش و آگاه سازی شکل بگیرد تا بتوانیم از این ابزار درست استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی‌های نو و کارآمد می‌تواند در ارتقاء بهره‌وری موثر باشد،گفت: استفاده از استانداردهای روز دنیا بسیار مهم و کارساز است لذا یک هدف‌گذاری برای رسیدن به استاندارد مطلوب داشته باشیم.

 

مدیر عامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران ادامه داد: باید بتوان استاندارد‌ها را ارتقاء داد و در این مسیر نیز به بحث آموزش که موضوع بسیار مهمی است توجه کرد به طور کلی باید گفت اگر این چهار عرصه در کنار یکدیگر وجود داشته باشد می‌توان ارتقا بهره‌وری کشور را تضمین‌ کرد.

 

سجادی در خصوص وضعیت بهره‌وری صنایع گفت: در حال حاضر بهره‌وری صنایع بالا نیست و می‌توان در این عرصه گام‌های موثری را برداشت اما با توجه به اینکه قیمت انرژی واقعی نیست همین میزان بهره‌وری فعلی نیز مطلوب است.

 

وی ادامه داد: هرچه بتوانیم به سمت مباحث نو و تکنولوژی‌های جدید سوق پیدا کنیم و از دانش روز دنیا بهره‌مند شویم می‌توانیم در توسعه‌های آتی و ارتقاء بهره‌وری نقش مهمی ایفا کنیم.

 

مدیر عامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران با بیان اینکه بدون کمک وزارت نیرو و دانشگاه‌ها تا به حال کار پیش نرفته است، گفت: از این به بعد نیز ادامه کار به همین روال خواهد بود.