چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۲۳ : ۰۴
خانه / برق / ارزش معامله‌های برق به بیش از ۳۳ میلیارد ریال رسید
۱۳۹۵/۱۲/۰۸

ارزش معامله‌های برق به بیش از ۳۳ میلیارد ریال رسید

ارزش معامله‌های برق به بیش از ۳۳ میلیارد ریال رسید

ارزش معامله‌های انجام‌شده برق در بورس انرژی طی هفته گذشته به بیش از ۳۳ میلیارد ریال رسید که نماد بار پایه بیش از ۵۰ درصد از ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است.

به‌گزارش ایسنا، در هفته گذشته (۳۰ بهمن تا ۴ اسفند ماه) در بورس انرژی، حجم معاملات برق انجام‌شده بین خریداران و فروشندگان، به ترتیب در نمادهای کم باری روزانه و هفتگی معادل ۱۹ هزار و ۳۳۰ مگاوات ساعت برق با قیمت متوسط ۳۱۸ هزار و ۱۸۳ ریال بر مگاوات ساعت و در نمادهای میان باری روزانه و هفتگی معادل ۲۶ هزار و ۷۶۰ مگاوات ساعات برق با قیمت متوسط ۳۲۴ هزار و ۴۸۷ ریال بر مگاوات ساعت بوده است.

همچنین در نماد بار پیک روزانه معادل ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات ساعت برق با قیمت متوسط ۳۷۳ هزار و ۹۸۸ ریال بر مگاوات ساعت و در نمادهای بار پایه روزانه معادل ۵۴ هزار و ۴۸ مگاوات ساعت برق با قیمت متوسط ۳۲۹ هزار و ۴۹۱ ریال بر مگاوات معامله برق صورت گرفته است.

 بر این اساس ارزش معامله‌های انجام‌شده در این هفته بیش از ۳۳ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۰۲ هزار و ۳۳۸ مگاوات ساعت بوده است. از این میان ۱۴ هزار و ۴۹۰ مگاوات ساعت مربوط به معاملات نمادهای هفتگی است.

در این هفته بیش از ۵۰ درصد ارزش معاملات مربوط به معاملات نماد بار پایه بوده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>