چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۸ : ۱۱
خانه / نفت / از سال‌های ۳۰ میلیون لیتری تا توقف واردات
۱۳۹۵/۰۱/۱۸
نگاهی به روند واردات بنزین ایران

از سال‌های ۳۰ میلیون لیتری تا توقف واردات

از سال‌های ۳۰ میلیون لیتری تا توقف واردات

یکی از برنامه‌های وزارت نفت برای نیمه دوم سال جاری راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس است. پالایشگاهی که قرار است با فرآورده‌های نفتی خود ایران را از واردات بنزین خودکفا کند، اما ایران طی چه سال‌هایی بیشترین واردات بنزین را تجربه کرده است؟

 

به گزارش خبر انرژی، آمارها حاکی از آن است که اگر چه گاه واردات بنزین در کشور به مرز ۳۰ میلیون لیتر در روز نیز رسیده است، اما الان واردات این فرآورده نفتی پرمصرف در کشور با افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها و البته پتروشیمی‌های داخلی کاهش یافت.

 

آمارهای واردات فرآورده‌های نفتی از سال ۱۳۵۷ تاکنون نشان می‌دهد که اگرچه در سال‌های اول انقلاب کشور واردات بنزین نداشت، اما از سال ۱۳۶۱ واردات این فرآورده به شکل فزاینده‌ای آغاز شد.

 

طی سال‌های متمادی نوسانات زیادی در حجم واردات بنزین وجود داشت، اما از سال‌های ۱۳۷۰ به بعد روند واردات این محصول به طور تقریبی روندی صعودی را به خود گرفت تا جایی که در سال ۱۳۸۱ مرز ۱۰ میلیون لیتر در روز را رد کرده و به ترتیب تا سال ۱۳۸۵ واردات آن به بیش از ۱۵ میلیون لیتر در روز، ۲۲٫۷ میلیون لیتر در روز، ۲۴٫۸ میلیون لیتر در روز و در نهایت ۲۷٫۵ میلیون لیتر در روز رسید.

 

حجم واردات بنزین در سال ۱۳۸۵ بیشترین حجم واردات این فرآورده نفتی به کشور بود به‌طوری که در سال‌های پس از آن نیز این رقم با این شدت تکرار نشد.

 

نوسان در واردات بنزین به کشور به دلیل حاشیه‌های مختلفی که از لزوم خودکفایی تا مباحثات در مورد کیفیت بنزین وارداتی و مقایسه‌ی آن با محصول داخلی به وجود آمده بود، در سال‌های بعد از آن به شدت دیده می‌شود.

 

در سال ۱۳۸۶ واردات بنزین به‌طور متوسط ۱۹ میلیون لیتر در روز می‌شد که این رقم با روندی افزایشی در سال ۱۳۸۸ به ۲۱ میلیون لیتر رسید، اما سال بعد از آن واردات بنزین به یکباره به نصف کاهش پیدا کرد و به‌طور متوسط به ۱۰٫۳ میلیون لیتر در روز رسید.

 

این روند کاهشی در سال‌های بعد از آن نیز ادامه یافت به‌طوری که در سال ۱۳۹۰ حجم مصرف بنزین وارداتی به ۶٫۳ میلیون لیتر و سپس در سال بعد از آن به ۱٫۸ میلیون لیتر رسید.

 

اما در سال ۱۳۹۲ به دلیل تغییراتی که در موضوع مصرف ریفرمیت پتروشیمی‌ها به جای بنزین به وجود آمد بار دیگر حجم واردات این محصول افزایش یافته و به ۳٫۵ میلیون لیتر در روز رسید. این میزان در سال ۱۳۹۳ نیز با افزایشی ۱٫۲ میلیون لیتری مواجه شد.

 

اگرچه قرار بود پروژه ستاره خلیج فارس زودتر به نتیجه رسیده و سریع‌تر ایران را از بنزین وارداتی خودکفا کند و حتی گفته می‌شد قرار است کشور را به یکی از صادر‌کنندگان بنزین تبدیل کند، اما سال گذشته نیز این طرح به نتیجه نرسید.

 

حالا ستاره خلیج فارس از طرح‌های اولویت‌دار وزارت نفت برای سال جاری به حساب می‌آید و انتظار می‌رود آمارها در آینده نشان دهد که واردات بنزین به کشور پس از سال ۱۳۹۵ به صفر کاهش پیدا کرده باشد.