یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۹ : ۰۴
خانه / منهای انرژی / اسپانیا دروازه ورود گاز ایران به اروپا بعد از توافق هسته ای
۱۳۹۴/۰۲/۱۶
وزیر صنعت انرژی اسپانیا مطرح کرد:

اسپانیا دروازه ورود گاز ایران به اروپا بعد از توافق هسته ای

اسپانیا دروازه ورود گاز ایران به اروپا بعد از توافق هسته ای

خوسه مانوئل سوریا’ وزیر صنعت،انرژی و گردشگری اسپانیا گفت :در صورت توافق نهایی ایران با قدرت ها در مذاکرات هسته ای، پالایشگاه های گازی اسپانیا درب ورود گاز ایران به اتحادیه اروپا خواهند بود.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، سوریا امروز چهارشنبه در بازگشایی جلسه سالانه اتحادیه شرکت های گاز اسپانیا،خاطرنشان کرد: اگر قبل از ۳۰ ژوئن، توافقی با ایران امضا شود، در اسپانیا یک درب ورودی برای گاز این کشور برای سایر کشورهای اروپایی خواهیم داشت .
وزیر اسپانیایی تصریح کرد :درصورت دستیابی به توافق نهایی بین تهران و کشورهای گروه ۱+۵ و لغو تحریم ها علیه ایران ،با توجه به توانایی پالایشگاه هایمان در کشور، اعتقاد دارم که اسپانیا می تواند همانند درب ورود گاز ایرانی به اروپا، فعالیت کند.
این درحالی است که ‘میگل آریاس کانیته’ کمیسر انرژی اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۷ فروردین ماه اعلام کرده بود ، اروپا در حال ارزیابی واردات گاز از ایران در صورت مشخص شدن توافق هسته ای است.
وی همچنین اشاره کرد، کریدور جنوبی گاز (مجموعه ای از پروژه ها با هدف انتقال گاز از آذربایجان به اروپا )این فرصت را خواهد داشت فراتر از این مسیر توسعه یابد و در آینده به سوی ترکمنستان و ایران برود.