چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۱۹ : ۰۴
خانه / دسته‌بندی نشده / اعزام تمام تیم‌های امدادی کشور به خوزستان / شرایط آب و برق فارس نرمال است
۱۳۹۵/۱۲/۰۱

اعزام تمام تیم‌های امدادی کشور به خوزستان / شرایط آب و برق فارس نرمال است

اعزام تمام تیم‌های امدادی کشور به خوزستان / شرایط آب و برق فارس نرمال است

جعفرزاده گفت: در حال حاضر تیم عملیاتی وزارت نیرو با تمام توان کار می کند و سعی بر این است که در کمترین زمان ممکن خطوط برق شست‌و‌شو شود و مقره‌هایی که مشکل دارند، تعویض شوند.

به گزارش خبرانرژی، میثم جعفرزاده، مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو در گفت و گو با  ایلنا، درباره آخرین وضعیت شست‌وشوی خطوط توزیع برق در استان خوزستان اظهار داشت: در حال حاضر اکیپ‌های عملیاتی زیادی از سراسر کشور به منطقه اعزام شده و شست‌وشوی خطوط و مقره‌ها را انجام می‌دهند.

وی افزود: در حال حاضر تیم عملیاتی وزارت نیرو با تمام توان کار می‌کند و سعی بر این است که در کمترین زمان ممکن خطوط شست‌وشو شود و مقره هایی که مشکل دارند، تعویض شوند.

جعفرزاده تصریح کرد: فعالیت بلندمدت ما هم این است که مقره‌ها تعویض و به سیلیکونی تبدیل شوند، پوشش آر تی یو داشته باشیم، تعداد تیم های عملیاتی را افزایش دهیم. همچنین جنس پست ها تبدیل به GIS شوند که کاملا کامپکت است و هیچ گونه گرد و غبار و سیل و یا حادثه‌ای آنها را دچار آسیب پذیری نمی‌کند.

وی درباره احتمال وارد شدن آسیب به نیروگاه‌ها نیز اظهار داشت: با توجه به حفاظتی که از نیروگاه‌ها صورت می‌گیرد تمام تلاش ما این است که نیروگاه‌ها دچار مشکل نشوند.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو درباره آخرین وضعیت وقوع سیلاب در فارس نیز بیان کرد: در حال حاضر در استان فارس از نظر آب و برق شرایط نرمال است و با توجه به این که خیلی از خطوط انتقال آب مورد آسیب قرار گرفت. با کمک پرسنل و تیم های عملیاتی مجموعه وزارت نیرو و ارگان های خدمات رسان استان الان شرایط بهره برداری و وضعیت آبرسانی عادی شد.

وی یادآور شد: در منطقه کرمان نیز با توجه به وقوع سیل هیچگونه قطعی آب و برق نداشتیم.

جعفرزاده درباره آخرین اخبار از قطعی برق در گیلان نیز گفت: در حال حاضر برق ۲۲ روستا در رشت و ۲ روستا سیاهکل قطع است.

وی افزود: در پی بارش شدید برف،  پست ۶۳ کیلو ولت و فوق توزیع در لشت نشا، کیاشهر، انزلی و کوچصفهان از مدار خارج شدند اما با توجه به این که ما پیش بینی این شرایط را کرده بودیم ۲۴ ساعت قبل از حادثه نزدیک به ۵۰ تیم عملیاتی از استان های معین در منطقه مستقر کردیم و اکنون با توجه به فعالیت هایی که انجام می‌دهیم تا بعد از ظهر امروز برق این ۲۴ روستا وصل و شرایط نرمال می‌شود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>