یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۴ : ۱۱
خانه / نفت / اعزام متخصصان کنترل فوران چاه‌های نفت به محل حادثه پلاسکو
۱۳۹۵/۱۱/۰۳
در پی اعلام نیاز ستاد بحران وزارت کشور صورت گرفت

اعزام متخصصان کنترل فوران چاه‌های نفت به محل حادثه پلاسکو

اعزام متخصصان کنترل فوران چاه‌های نفت به محل حادثه پلاسکو

به دنبال احتمال بروز انفجار و وجود حرارت بسیار در برخی از نقاط آوار به جا مانده از حادثه پلاسکو، متخصصان کنترل فوران چاههای نفتی و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران به محل حادثه پلاسکو اعزام شدند.

به گزارش خبر انرژی ،حادثه پلاسکو به دلیل پیچیده بودن وضعیت آواربرداری چندین تن آوار به جا مانده از ریزش ساختمان و محبوس شدن آتش در زیر آوار با ریسک های متعددی مواجه شده که به منظور مدیریت ریسک و جلوگیری از حادثه ای جدید، ستاد بحران وزارت کشور خواهان حضور متخصصان کنترل فوران چاههای نفتی و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران در محل حادثه پلاسکو شد.

«مسعود حقیقی» معاون مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات تخصصی از اعزام تیمی از متخصصان این شرکت برای مشارکت در عملیات آوار برداری ساختمان پلاسکو تهران خبر داد و گفت: متخصصان کنترل فوران و بحران این شرکت در پی تماس مسئولان ستاد بحران وزارت کشور با مدیرعامل ملی حفاری عازم تهران شدند.

وی افزود: تنها به فاصله ۶ ساعت پس از این تماس ترکیب تیم اعزامی مشخص و در محل حادثه حضور یافتند.

حقیقی با اشاره به هماهنگی به عمل آمده با ستاد بحران وزارت کشور و شهرداری تهران، اظهار کرد: تیم عملیاتی ملی حفاری که سرپرستی آن بر عهده وی گذاشته شده است، در بازدید از محل حادثه پیشنهادات فنی در جهت بهبود و شتاب بخشی عملیات آواربرداری ارائه داد که مورد توجه قرار گفت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات تخصصی افزود: این شرکت آمادگی کامل دارد تا به محض دریافت نظرات مدیران بحران شهرداری تهران با بکارگیری همه امکانات وارد عمل شود.

شرکت ملی حفاری ایران با توجه به ماهیت کار حفاری و حوادث احتمالی ناشی از آتش سوزی در نتیجه فوران چاه های نفت و گاز، تجارب ارزنده ای در خصوص مهار و کنترل فوران، پاکسازی، تخلیه و انتقال تجهیزات و سازه های آسیب دیده در موقعیت های عملیاتی دارد.

براثر آتش سوزی و ریزش ساختمان تجاری پلاسکو تهران تعدادی از آتش نشانان فداکار و شهروندان زیر آوار گرفتار شدند که تلاش نیروهای امدادگر از بخش های مختلف برای آوار برداری و خارج ساختن آنان از محل حادثه ادامه دارد.