شنبه,۳۰ دی, ۱۳۹۶ | ۴۵ : ۰۶
خانه / گاز / افتتاح رسمی گازرسانی به سیستان و بلوچستان با حضور رئیس جمهوری
۱۳۹۵/۱۲/۰۲

افتتاح رسمی گازرسانی به سیستان و بلوچستان با حضور رئیس جمهوری

افتتاح رسمی گازرسانی به سیستان و بلوچستان با حضور رئیس جمهوری

معاون وزیر نفت در امور گاز از افتتاح رسمی طرح گازرسانی به مرکز استان سیستان و بلوچستان با حضور رئیس جمهوری در هفته آینده خبرداد و گفت: این طرح از جمله پروژه های اصلی دولت در جهت ایجاد زیرساخت های توسعه پایدار در مناطق محروم است.

به گزارش خبرانرژی، حمیدرضا عراقی با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه قرار است، حسن روحانی، رئیس جمهوری پس از ورود به زاهدان و افتتاح رسمی فرودگاه این شهر، خط لوله انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان را نیز افتتاح کند.

وی با اشاره به این که گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان دارای سابقه طولانی است، تصریح کرد: این طرح به دلیل فاصله زیاد این استان به مرکز تولید گاز، نداشتن خطوط انتقال و هزینه بالا دارای توجیه اقتصادی نبود.

به گفته معاون وزیر نفت، با تدبیر دولت و همراهی مجلس و از محل منابع بند ق تبصره ٢ قانون بودجه سال ٩٣ این پروژه اجرایی و عملیاتی شود.

این پروژه با هدف گازرسانی به شهرهای زاهدان، زابل، خاش و چابهار همچنین نیروگاه‌های استان اجرا شد، با اجرای این پروژه، گاز طبیعی جایگزین سوخت فسیلی واحدهای نیروگاهی و در نهایت آثار مثبت فراوانی همچون کاهش میزان سوخت های فسیلی، آلودگی هوا، تخریب محیط زیست و … را به دنبال خواهد داشت.

منبع: ایلنا

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>