یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۲ : ۱۱
خانه / نفت / بازارهای جهانی در یک لقمه!
۱۳۹۴/۰۷/۰۲
تحولات بازارهای ارز، طلا و نفت

بازارهای جهانی در یک لقمه!

بازارهای جهانی در یک لقمه!

عدم افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا و از سویی دیگر افت دور از انتظار تورم در این کشور زمینه ساز تضعیف ارزش دلار در برابر ارزهای دیگر شد.

به گزارش آژانس خبری انرژی، بررسی تغییرات ارزی در کشورهای عمده در هفته منتهی به ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۵ نشان می دهد که متوسط ارزش دلار نسبت به هفته ماقبل در برابر ین ژاپن ۰٫۶ درصد تقویت شده است.که گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که آمار قوی خرده فروشی آمریکا، افزایش ارزش بازار وال استریت و همچنین خرید های تکنیکی موجب رشد ارزش دلار مقابل ین ژاپن شده است.

اما در هفته گذشته عواملی همچون عدم افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و افت غیرمنتظره تورم آمریکا موجب شده تا ارزش دلار در برابر یورو ۰٫۷۴ ، فرانک ۰٫۶۲ و پوند ۰٫۶۱ درصد تضعیف شود.

بر اساس نرخ های پایان وقت بازار نیویورک، در هفته گذشته هر یورو در محدوده ۱٫۱۲۷۰ تا ۱٫۱۴۳۷ دلار و هر پوند در دامنه ۱٫۵۳۴۳ تا ۱٫۵۵۸۹ دلار در نوسان بوده است. همچنین هر دلار در محدود ۱۱۹٫۹۷ تا ۱۲۰٫۵۷ ین متغییر بود.

۱۴۴۳۰۸۴۰۷۴۶۶۹_۹۱

 تغییرات نرخ دلار در بازار جهانی

۱۴۴۳۰۸۴۰۷۹۳۰۳_۱۰۱

طلا گران شد

 

بررسی تحولات بازار جهانی طلا در هفته گذشته میلادی نیز نشان می دهد که نوسان قیمت در بازار نیویورک در محدوده ۱۱۰۳٫۲۰ تا ۱۱۳۷٫۳۴ دلار برابر هر اونس در نرخ های پایانی ثبت شده است.در عین حال که متوسط بهای طلا در هفته منتهی به ۱۸ سپتامبر نسبت به هفته ماقبل آن حدود ۰٫۷۵ درصد افزایش داشته است.

 

 

نفت آمریکا گران و اوپک ارزان شد

در بازا هفته گذشته نفت نیز متوسط بهای نفت خام پایه آمریکا نیز نسبت به متوسط آن در هفته ماقبل ، ۰٫۶۷ درصد افزایش یافت. این در حالی است که به نرخ های پایان وقت نیویورک ، بهای هر بشکه نفت خام پایه آمریکا در محدوده ۴۴ تا ۴۷٫۱۵ دلار معامله شد و متوسط هفتگی بهای هر بشکه آن در سطح ۴۵٫۴۶ دلار قرار گرفت.

 

اما به نرخ های پایان وقت بازار نیویورک بهای هر بشکه نفت خام اوپک در محدوده ۴۳٫۱۳ تا ۴۵٫۱۰ معامله شد. و متوسط قیمت هفتگی هر بشکه در سطح ۴۴٫۱۶ دلار قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل ۲٫۴۷ درصد کاهش دارد.

همچنین متوسط هفتگی بهای نفت خام برنت دریای شمال در هفته گذشته ۱٫۶۱ درصد نسبت به هفته ماقبل کاهش داشت. هر بشکه نفت خام برنت به نرخ های پایان وقت بازار در دامنه ۴۶٫۳۷ تا ۴۹٫۷۵ دلار معامله شد و متوسط هفتگی هر بشکه به ۴۷٫۸۶ دلار رسید.