سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۱
خانه / Social media / افزایش بارش ها در سال جدید
۱۳۹۶/۰۱/۱۵

افزایش بارش ها در سال جدید

افزایش بارش ها در سال جدید

بهار امسال با بارش‌های مناسبی در نقاط مختلف کشور آغاز شد و بر اثر این بارش‌ها آمار بارندگی از ابتدای مهرماه سال گذشته تا دوشنبه ۱۴ فروردین ماه جاری، به ۱۹۸ میلی‌متر رسیده است.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، میزان بارش‌های امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۸۸ میلی‌متر، پنج درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله ۱۸۴ میلی‌متر هشت درصد افزایش داشته است.

بر اساس آخرین آمار، بیشترین میزان بارش‌ها در حوضه‌های آبریز اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۳۴۰ میلی‌متر بارش ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی گذشته ۳۰۹ میلی‌متر، ۱۰ درصد و نسبت به مدت مشابه متوسط ۴۸ ساله ۳۰۴ میلی‌متر ۱۲ درصد افزایش داشته است.

همچنین در مدت زمان یاد شده، حوضه‌های آبریز دریای خزر ۲۵۹ میلی‌متر، قره قوم ۱۴۹ میلی‌متر، دریاچه ارومیه ۱۴۷ میلی‌متر، فلات مرکزی ۱۳۶ میلی‌متر و مرزی شرق ۵۶ میلی‌متر بارندگی داشته‌اند.

بیشترین ارتفاع بارش‌ها در کشور مربوط به ایستگاه چهلگرد در استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۳۰.۵ میلی‌متر و کمترین بارش‌های کشور مربوط به ایستگاه محمد آباد در استان یزد با ۱۷.۲ میلی‌متر بوده است.

بر این اساس، حجم بارش اول مهر تا پایان ۱۴ فروردین معادل ۳۲۶ میلیارد و ۳۰۹ میلیون مترمکعب برآورد شده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>