دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۰ : ۰۶
خانه / آب / افزایش تولید آب برای مدیریت تنش آبی استان قزوین
۱۳۹۵/۱۱/۱۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین عنوان کرد:

افزایش تولید آب برای مدیریت تنش آبی استان قزوین

افزایش تولید آب برای مدیریت تنش آبی استان قزوین

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: طی سه سال گذشته در دوره دولت تدبیر و امید و به منظور افزایش ظرفیت آبرسانی به شهرهای استان و جبران کمبود آب، ۵۱ حلقه چاه آب شرب در سطح استان حفر، تجهیز و وارد مدار شد.

به‌گزارش خبرانرژی،  “احمد هجران‌فر” در تشریح عملکرد این شرکت در طول دولت تدبیر و امید برای ارائه خدمات آب و فاضلاب شهری افزود: ۳۷ هزار مشترک آب نیز در طول این مدت سه سال با رشد ۱۵ درصدی بازار آب به مشترکین این شرکت برای دریافت خدمات آب شرب، افزوده شدند.

“احمد هجرانفر” اضافه کرد: طول شبکه آبرسانی شهرهای استان قزوین هم به مقدار ۱۰۵ کیلومتر با مبلغ اجرای ۲۱۰ میلیارد ریال توسعه یافت و نیز ۲۱ هزار مترمکعب با مبلغ اجرای ۱۰۰ میلیارد ریال نیز به ظرفیت مخازن مورد نیاز برای ذخیره آب، در سطح استان افزوده شد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰ هزار مشترک نیز در این مدت از خدمات بهداشتی فاضلاب با مبلغ سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به برنامه شرکت، ارتقای تصفیه‌خانه آب شهر معلم کلایه گفت: عملیات ارتقای ۴ باب تصفیه‌خانه فاضلاب نیز در سطح استان قزوین آغاز شده است.

“هجرانفر” با اشاره به راه اندازی آزمایشگاه کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب در سطح این شرکت گفت: آب شرب ۲۷ شهر استان به صورت مستمر مورد پایش کیفی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: تعداد ۲ باب تصفیه خانه در شهرهای محمود آباد نمونه و آبیک نیز با مشارکت بخش خصوصی و به روش BOT در حال انجام است که تصفیه خانه محمود آباد بالغ بر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در فروردین ماه سال ۹۶ وارد مدار بهره بردای می‌گردد.

وی افزوده شدن دو شهر آبیک و بوئین زهرا به سامانه مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ را از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در طی سه سال اخیر توصیف نمود.

هجرانفر در پایان گفت: تمامی این خدمات به‌رغم وجود محدودیت‌های مالی شرکت صورت گرفته است.

لازم به ذکر است، شرکت آب و فاضلاب استان قزوین با ۲۷ شهر تحت پوشش و ۲۸۹ هزار مشترک آب دارای ۱۸۸۷ کیلومتر شبکه آبرسانی و ۱۷۲ حلقه چاه با بیش از ۲۶۳ هزارمترمکعب حجم مخزن برای جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفرارائه خدمات آبرسانی می‌نماید.

منبع: ایلنا