جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۰۷
خانه / برق / افزایش تولید برق بدون احداث نیروگاه های جدید
۱۳۹۵/۱۲/۰۴

افزایش تولید برق بدون احداث نیروگاه های جدید

افزایش تولید برق بدون احداث نیروگاه های جدید

مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی، اعلام کرد: بدون نیاز به ساخت نیروگاه‌های جدید امکان افزایش توان تولید ۳۵۰۰ مگاوات برق از بازیافت تلفات حرارتی در نیروگاه‌های موجود کشور وجود دارد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از وزارت نیرو، سیدحسین سجادی امروز در سمینار آموزشی آشنایی با فرآیند تولید برق از طریق بازیافت حرارتی اتلافی در فرآیندهای صنعتی و خرید تضمینی برق حاصل از این نیروگاه‌ها گفت: اصلاح الگوی تولید و بهینه‌سازی در حوزهٔ مدیریت مصرف انرژی، بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری‌های خارجی و داخلی از جمله فرآیندهایی بوده که منجر به حرکت اقتصاد کم کربن و استفاده از انرژی‌های پاک خواهد شد.

او افزود: امروزه در جهان شاهد تحولاتی هستیم که بیش از گذشته اهمیت حرکت به سوی انرژی‌های نو را نشان می‌دهد.

مدیر عامل سازمان بهره وری انرژی، تصریح کرد: در زمینه بازیافت تلفات حرارتی در حال حاضر نیروگاه‌های حرارتی کشور  حدود ۳۵۰۰ مگاوات توان تولید برق به صورت‌های مختلف از جمله گاز به حالت فشار بالا را دارند.

این مقام مسئول، افزود: سابا با همکاری سانا در زمینه بهره‌وری بازیافت تلفات حرارتی قراردادی در حدود ۱۴۶ مگاوات برای خرید تضمینی بلندمدت برق دارند که تاکنون ۶۶ مگاوات آن اجرایی شده است.

منبع: مهر

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>