چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۶ : ۱۱
خانه / نفت / افزایش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت ایران
۱۳۹۵/۰۱/۱۵
بلومبرگ خبر داد

افزایش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت ایران

افزایش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت ایران

تازه‌ترین آمارها حاکی از این است که تولید نفت ایران در ماه مارس روزانه ۱۰۰ هزار بشکه افزایش یافته که نشانه دیگری مبنی بر عملکرد مثبت این کشور پس از لغو تحریم‌هاست.

 

به گزارش خبر انرژی ، آمارهای منتشر شده توسط بلومبرگ نشان می‌دهد که مجموع تولید نفت خام ایران اکنون روزانه سه میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه است که بالاترین سطح از ماه می ۲۰۱۲ تاکنون محسوب می‌شود.

 

در اواسط ژانویه یک سری از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران طی چند سال گذشته پس از توافق بین ایران و غرب بر اثر برنامه‌ هسته‌ای لغو شدند.

 

این تحریم‌ها مانع سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت نفت ایران بودند و همچنین سقف صادرات نفت ایران را به یک میلیون بشکه در روز محدود کرده بودند.

 

بلافاصله پس از لغو تحریم‌ها ایران تولید و صادرات نفت خود را افزایش داده است.

 

اسحاق جهانگیری معاون رییس جمهور ایران اواخر مارس اعلام کرد که صادرات نفت این کشور ظرف دوماه پس از لغو تحریم‌ها به روزانه دو میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

 

جهانگیری گفت: این رقم بیانگر افزایش روزانه ۹۰۰ هزار بشکه‌ای در ظرفیت تولید نفت ایران است.

 

ایران در حال حاضر درخواست‌های دیگر تولید‌کنندگان برای متوقف کردن سطح تولید نفت خود را برای برقراری ثبات در قیمت‌ها رد کرده است.

 

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران بارها تاکید کرده که جمهوری اسلامی ایران به برنامه‌های خود برای افزایش تولید نفت که طی چند سال گذشته به دلیل تحریم‌ها کاهش یافته نخواهد پذیرفت.