دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۰ : ۰۲
خانه / بین‌الملل / افزایش قیمت سوخت در کره شمالی
۱۳۹۶/۰۴/۲۹

افزایش قیمت سوخت در کره شمالی

افزایش قیمت سوخت در کره شمالی

قیمت بنزین و گازوئیل در کره شمالی تحت تاثیر تعلیق فروش سوخت چین به این کشور، افزایش یافت.

به گزارش خبرانرژی، به نقل از رویترز، شرکت نفت و پتروشیمی دولتی چین، تحت تاثیر فشار های بین المللی با هدف محدود کردن فعالیت های موشکی و هسته ای پیونگ یانگ، ظرف یکی دوماه گذشته فروش بنزین و گازوئیل را به کره شمالی متوقف کرد.

بدنبال نخستین آزمایش موشک های بالستیک قاره پیما در کره شمالی، چین روابط اقتصادی خود را با همسایه منزوی خود تحت بررسی بیشتری قرار می دهد.

قیمت بنزین فروخته شده توسط معامله گران شخصی در پیونگ یانگ و سایر شهرهای مرزی شمالی  این کشور در ۵ ژوئیه به مرز ۲.۱۸ دلار در هر کیلوگرم رسید که در مقایسه با ۲۱ ژوئن که کیلویی ۱.۴۶ دلار بود، ۵۰ درصد افزایش یافته است.

کانگ می جین که درباره منابع بازار کره شمالی و قیمت کالاها در این کشور صحبت می کند گفت که  این افزایش قیمت سوخت، بدلیل محدودیت فروش سوخت چین به این کشور ایجاد شد. کره شمالی بیشتر سوخت خود را از چین و سپس از روسیه  می خرد بنابر این اگر این وضعیت ادامه یابد، عرضه بنزین و گازوئیل را در این کشور با مشکل روبرو می کند و کره شمالی برای تامین سوخت خود، وادار به یافتن گزینه های جایگزین می شود.  

وی افزود:” بدنبال آزمایش های موشکی مکرر کره شمالی، جامعه بین المللی متعهد شد تا تحریم های شدیدتری را علیه این کشور اعمال کند و البته چین به تنهایی نمی تواند از این اقدام خود را مستثنی کند چرا که آنچنان هم خواستار قطع فروش سوخت به کره شمالی نیست”.

قیمت بنزین در ۱۲ ژوئیه به ۲.۰۵ دلار در هر کیلوگرم رسید که میزان آن از اوایل سال جاری دو برابر شده است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>