دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۴ : ۱۱
خانه / بین‌الملل / افزایش واردات نفت خام چین
۱۳۹۶/۰۴/۲۲

افزایش واردات نفت خام چین

افزایش واردات نفت خام چین
نفت چین
به گزارش خبرانرژی؛ گزارش های اداره گمرک چین که روز پنج شنبه منتشر شد نشان می دهد چین در ماه ژوئن ۳۶ میلیون و ۱۱۰ هزار تن نفت خام (معادل هشت میلیون و ۷۹۰ هزار بشکه در روز) وارد کرد و بار دیگر به بزرگترین خریدار جهانی نفت تبدیل شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از پکن، بر اساس محاسبات خبرگزاری رویترز، واردات نفت چین در ماه ژوئن امسال ۱۷٫۹ درصد نسبت به ماه ژوئن سال گذشته افزایش یافته است هرچند واردات نسبت به ماه مه ۲٫۹ درصد کاهش نشان می دهد.
تحلیلگر اقتصادی موسسه سانفورد برنشتاین در هنگ کنگ، قیمت پائین نفت و افزایش فروش خودرو در چین و کاهش تولید داخلی نفت را علل افزایش واردات نفت چین در ماه ژوئن اعلام کرد.
گزارش منابع آمریکایی میانگین واردات نفت آمریکا را در ماه ژوئن هفت میلیون و ۹۴۰ هزار بشکه در روز نشان می دهد که کمتر از واردات نفت چین در این ماه است.
بر اساس گزارش اداره گمرک چین، میانگین واردات نفت خام این کشور در شش ماه نخست امسال هشت میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه در روز بود که ۱۳٫۸ درصد نسبت به شش ماه نخست سال ۲۰۱۶ افزایش نشان می دهد.
گزارش های اداره گمرک چین همچنین نشان می دهد واردات گاز طبیعی این کشور در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵٫۹ درصد افزایش یافت و به ۳۱ میلیون و ۹۰ هزار تن رسید. واردات فرآورده های نفتی پالایش شده این کشور در مدت زمان یاد شده ۲٫۸ درصد کاهش یافت و به ۱۵ میلیون و ۳۰ هزار تن رسید.
  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>