دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۳ : ۰۵
خانه / Social media / افزایش ٢٠ هزار بشکه ای تولید نفت فلات قاره ایران
۱۳۹۶/۰۲/۱۷

افزایش ٢٠ هزار بشکه ای تولید نفت فلات قاره ایران

افزایش ٢٠ هزار بشکه ای تولید نفت فلات قاره ایران

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از افزایش ٢٠ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت فلات قاره ایران تا پایان خرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، حمید بورد در نشست خبری در حاشیه دومین روز از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به صدور مجوز ۱.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، اظهار کرد: با اجرای بسته‌های کاری این طرح، ظرفیت تولید روزانه نفت این شرکت ۱۰۷ هزار بشکه افزایش می‌یابد.

وی افزود: از محل این ماده قانونی، افزون بر افزایش ظرفیت تولید نفت، امکان افزایش ظرفیت تولید گاز به میزان ۳۰۰ میلیون فوت مکعب در روز نیز ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با بیان اینکه طرح تکمیل میدان رشادت و حفاری و تکمیل ۱۲ حلقه چاه در منطقه سیری از جمله ۹ طرحی است که از محل ظرفیتهای این ماده قانونی پیگیری و اجرا خواهد شد، از برنامه افزایش ۴۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت این شرکت در کوتاه مدت خبر داده و خاطرنشان کرد: در مرحله نخست و تا پایان خرداد ماه، حدود ۲۰ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت فلات قاره ایران اضافه می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۲۰۰ چاه مرده در شرکت نفت فلات قاره ایران، از تمرکز بر فعالیتهای پژوهشی و فنی با هدف برنامه‌ریزی برای احیای این چاه‌ها خبر داد و ظرفیت تولید روزانه نفت این شرکت را براساس برنامه ششم توسعه حدود ۵۸۰ هزار بشکه اعلام و افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این هدف محقق شود.

از عربستان در میدان فروزان عقب نیستیم

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با تاکید بر اینکه ایران به نسبت سهم خود از میدان مشترک فروزان، از عربستان عقب نیست، اظهار کرد: برنامه‌های توسعه‌ای در این میدان دنبال می‌شود.

وی درمورد طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت میدان فروزان که قرارداد آن میان شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت نوگام منعقد شده است، با ابراز نارضایتی از عملکرد این شرکت توضیح داد: مذاکراتی نیز با نروژی‌ها و کره‌ای ها داشتیم و اگر همکاری با نوگام به نتیجه نرسد، کار را از طریق دیگری پیگیری می‌کنیم.

بورد از جمع‌آوری گازهای همراه نفت میدان هنگام در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مجتمع فراورشی نفت و گاز هنگام تا پایان خرداد ماه پیش‌راه‌اندازی و در نیمه نخست امسال راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به استقرار حدود ۲۰۰ سازه این شرکت در خلیج فارس، فعالیت این شرکت را تضمین تحکیم حضور جمهوری اسلامی ایران در این منطقه عنوان کرد

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>