دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۷ : ۰۶
خانه / نفت / افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران ۶ ماه پس از لغو تحریم‌ها
۱۳۹۴/۰۷/۰۶
وزیر نفت مطرح کرد

افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران ۶ ماه پس از لغو تحریم‌ها

افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران ۶ ماه پس از لغو تحریم‌ها

وزیر نفت گفت: امیدواریم در نخستین مرحله پس از اجرای برجام و لغو تحریم‌ها، ۵٠٠ هزار بشکه به تولید نفت ایران اضافه و پس از ۶ ماه ۵٠٠ هزار بشکه دیگر نیز به این ظرفیت افزوده شود.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران در خصوص سرنوشت خط لوله هفتم سراسری و صادرات گاز به پاکستان گفت: از طرف ایران این آمادگی وجود دارد که در طول یک سال زیرساختهای لازم برای صادرات گاز به پاکستان فراهم شود.

 

وزیر نفت با اشاره به این که ایران برای حضور در بازار افغانستان آمادگی دارد، گفت: علاقه مندیم در بازار فرآورده افغانستان حضور جدی داشته باشیم و برای این منظور از طریق استان سیستان و بلوچستان می توانیم برای صادرات سوخت در احجام عمده به افغانستان اقدام کنیم.

 

بر اساس اعلام وزارت نفت، عملیات اجرایی گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، استاندار و نمایندگان مجلس و مسئولان این استان آغاز شد.

 

این پروژه با هدف گازرسانی به شهرهای زاهدان، زابل، خاش و چابهار و همچنین نیروگاههای استان با اجرای بیش از ٩٠٧ کیلومتر خط لوله اجرا می شود.

 

بر پایه این گزارش قرارداد اجرای این پروژه به روش بی او تی امضا شده و انجام آن دو سال به طول می انجامد. برهمین اساس برای تحقق گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان بیش از ١,٨ میلیارد دلار (۶ هزار میلیارد تومان) اعتبار، هزینه می شود.