دوشنبه,۲۹ آبان, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۸
خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش ۲۳ درصدی بارش های کشور
۱۳۹۵/۰۲/۰۶
در مقایسه با مدت مشابه صورت گرفت

افزایش ۲۳ درصدی بارش های کشور

افزایش ۲۳ درصدی بارش های کشور

از ابتدای مهرماه تا ابتدای اردیبهشت ماه جاری میزان بارش‌های سال آبی ۹۵- ۹۴ در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی گذشته ۲۳ درصد و نسبت به متوسط دراز مدت یک درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش خبر انرژی، بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های باران‌سنجی شرکت مدیریت منابع آب ایران، حجم بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی (مهرماه ۹۴) تا دیروز (یکشنبه) به ۲۱۴ میلی‌متر رسید،که ین رقم در زمان مشابه سال گذشته ۱۷۴ میلی‌متر بوده است.

 

بر اساس این گزارش، بیشترین درصد تغییرات بارندگی ایستگاهی نسبت به درازمدت مربوط به ایستگاه “محکی” استان کرمانشاه با ۲۵۵ درصد افزایش و کمترین درصد تغییرات بارندگی ایستگاهی نسبت به درازمدت مربوط به ایستگاه چابهار در سیستان و بلوچستان با ۱۰۰ درصد کاهش بوده است.

 

همچنین وضعیت بارندگی کشور به تفکیک حوضه‌های آبریز اصلی در مقایسه با سال قبل ۲۰ درصد و در مقایسه با درازمدت ۱۵ درصد افزایش داشته و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان در مقایسه با سال قبل ۶۲ درصد و حوضه قره قوم ۱۶ درصد افزایش برخوردار بوده است.

 

بر این اساس، حوضه‌های آبریز مرزی شرق ‌۸ درصد، دریای خزر ۷ درصد، و دریاچه ارومیه با ۲ درصد افزایش نسبت به سال قبل روبرو بوده‌اند.