دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۱۸ : ۰۵
خانه / Social media / افزایش ۵ درصدی مصرف برق در بخش صنایع
۱۳۹۵/۱۲/۱۷

افزایش ۵ درصدی مصرف برق در بخش صنایع

افزایش ۵ درصدی مصرف برق در بخش صنایع

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: متوسط افزایش مصرف برق در سال جاری حدود ۲.۴ درصد ثبت شده اما این میزان برای بخش صنعت بیش از پنج درصد بوده است.

به‌ گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، هوشنگ فلاحتیان در میزگرد تخصصی بررسی چشم‌انداز کسب و کار صنعت برق با بیان این که تولید در بخش برق باید صادرات‌محور باشد تا بتوانیم تمام ظرفیت این صنعت را در آینده فعال کنیم، اظهار کرد: صنعت برق همیشه باید نیم‌نگاهی به آینده داشته باشد. زمانی فرا می‌رسد که این صنعت در حوزه احداث پست و نیروگاه و خطوط انتقال و غیره به اشباع می‌رسد؛ زمانی که این امر محقق شود نباید اجازه داد که عمده این ظرفیت‌های معطل و بلااستفاده بماند.

وی تاکید کرد: این زمان است که اگر روند تولید برق و تجهیزات برقی صادرات‌محور باشد، خواهیم توانست از ظرفیت‌های ایجاد شده نهایت استفاده را داشته باشیم.

فلاحتیان با بیان این که در صنعت برق کشور کالایی باید تولید شود که از نظر کیفیت و قیمت بتواند با نمونه‌های خارجی رقابت کند، گفت: صادرات خدمات فنی و مهندسی ما در سال گذشته حدود ۲.۶ میلیارد دلار بوده است و با این که در کشور از این منظر اول بودیم اما هنوز با دنیا در این زمینه فاصله بسیار داریم.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر ۵۷ درصد نیروگاه‌های کشور در اختیار بخش خصوصی است و برنامه این است که این میزان به ۸۰ درصد برسد اما سؤال این است که آیا این امر باعث افزایش کارایی و راندمان نیروگاه‌ها شده است؟

وی ادامه داد: انتظار این است که سندیکای برق به بررسی موانع پیش روی این امر بپردازد و با برجسته کردن این موانع به حل آن‌ها کمک کند.

فلاحتیان تأکید کرد: در تابستان سال جاری میزان آمادگی نیروگاه‌ها ۹۷ درصد بود و مطمئناً این امر بدون همکاری بخش خصوصی حاصل نمی‌شد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>