سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۱ : ۰۱
خانه / برق / افزایش ۷۹ درصدی تجارت اتحادیه اروپا با ایران پس از برجام
۱۳۹۶/۰۲/۰۹

افزایش ۷۹ درصدی تجارت اتحادیه اروپا با ایران پس از برجام

افزایش ۷۹ درصدی تجارت اتحادیه اروپا با ایران پس از برجام

کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا تصریح کرد: براساس آمارهای اعلام شده برجام باعث افزایش ۷۹ درصدی تجارت ایران با اتحادیه اروپا شده است و به‌طور کلی نیز صادرات ایران حدود ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به‌گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، میگل آریاس امروز در «اولین گردهمایی تجاری ایران و اتحادیه ارپا در حوزه انرژی پایدار» اظهار کرد: توافق هسته‌ای در ژانویه ۲۰۱۶ زمینه همکاری‌های تنگاتنگ میان ایران و اتحادیه اروپا را در زمینه‌های گوناگون فراهم کرده است.

وی افزود: اتحادیه اروپا از برجام حمایت می‌کند و خوشبختانه بین ایران و اروپا در این زمینه همکاری‌ها خوبی تاکنون وجود داشته است.

وی تأکید کرد: ایران و اروپا در زمینه امنیت انرژی و توسعه انرژی‌های پاک می‌توانند شرکای خوبی برای یکدیگر باشند و ما حاضریم در بخش انتقال تجربه و سرمایه گذاری در توسعه انرژی‌های نو با ایران همکاری تنگاتنگ تری داشته باشیم.

کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: استراتژی آینده اتحادیه اروپا توسعه اقتصاد بدون نفت است و ما بنا داریم تا سال ۲۰۳۰ متوسط تولید انرژی‌های پاک را در اتحادیه اروپا به ۳۰ درصد کل انرژی تولیدی این اتحادیه برسانیم.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>