جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۸ : ۰۷
خانه / Social media / اقدامات وزارت نفت در بخش های زیست محیطی مثبت است
۱۳۹۵/۱۱/۱۹
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی:

اقدامات وزارت نفت در بخش های زیست محیطی مثبت است

اقدامات وزارت نفت در بخش های زیست محیطی مثبت است

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی می گوید پروژه های انجام شده در وزارت نفت تحول مثبتی در همه زمینه های مدیریتی، اجرایی، فنی و زیست محیطی را باعث شده است.
به گزارش خبرانرژی، محمدرضا تابش با حضور در پالایشگاه نفت شهید تندگویان تهران و بازدید از بخش های مختلف و گفت وگو با مدیران، در جریان اقدامات فنی و اجرایی زیست محیطی انجام شده طی سال های اخیر قرار گرفت.
وی تولید بنزین منطبق بر استانداردهای یورو ۴ و یورو ۵ ، حذف گوگرد و ازت از دیزل و اقدامات فنی انجام شده برای کاهش CO2 را در کاهش آلاینده ها بسیار مؤثر دانست و ابراز امیدواری کرد سایر پروژه های در دست اجرا از قبیل به صفر رساندن میزان انتشار گاز متان و تبدیل به نفت کوره به محصولات سبک که می تواند بهبود بازدهی انرژی و کاهش انتشار گازهای آلاینده را به دنبال داشته باشد، هر چه زودتر به بهره برداری برسد.
تابش اقدامات زیست محیطی وزارت نفت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه، احکام قوی‌ای برای کاهش گازهای گلخانه ای از جمله گاز فلور پیش بینی شده که امیدواریم با اجرایی شدن آنها و به میدان آمدن بخش خصوصی، وضعیت محیط زیست کشورمان بهبود یابد و بتوانیم به تعهدات خویش مبنی بر کاهش گازهای گلخانه ای طبق توافق نامه پاریس عمل کنیم تا مشمول جریمه های سنگین نشویم.
وی از سایر وزارتخانه ها درخواست کرد تنها به فکر اجرای پروژه ها و طرح های حوزه مسئولیت خود نباشند بلکه ارزیابی های زیست محیطی را که تضمین کننده سلامت آحاد مردم و حفظ طبیعت است در سرلوحه اقدامات خویش برای اجرای پروژه ها قرار دهند.
در این بازدید مدیر عامل پالایشگاه تهران به تشریح استقرار سامانه های مدیریتی و اطلاعاتی که موجب جلب مشارکت کارکنان و ایجاد انگیزه افزونتر برای بهبود و کارایی بالاتر سیستم ها و سبب پایش عملیات به صورت برخط شده و بهره وری بیشتر را در پی داشته است، پرداخت.
وی به پروژه های تحول آفرینی که بهبود کیفیت محصولات، بهبود مصرف انرژی و کاهش آلاینده ها را به دنبال داشته و خواهد داشت و بخشی از آنها اجرا شده و بخشی از آنها در حال اجراست، اشاره و ابراز امیدواری کرد در جهت کاهش آلودگی های زیست محیطی با توجه به اقدامات انجام شده و تکمیل پروژه های در دست اقدام، شاهد تحولات موثرتری باشیم.

منبع: ایرنا