چهارشنبه,۲ اسفند, ۱۳۹۶ | ۵۱ : ۰۶
خانه / نفت / امارات: اوپک مسئول عرضه مازاد نیست که تولیدش را کاهش دهد
۱۳۹۳/۰۹/۰۶
نشست 166 اوپک در وین

امارات: اوپک مسئول عرضه مازاد نیست که تولیدش را کاهش دهد

امارات: اوپک مسئول عرضه مازاد نیست که تولیدش را کاهش دهد

وزیر انرژی امارات با دفاع از موضع عربستان در نشست اوپک گفت: اعضای اوپک نباید آشفته شوند زیرا قیمت نفت به زودی ثبات پیدا خواهد کرد.

به نقل از رویترز، سهیل بن محمد المزروعی وزیر نفت امارات امارات با افزایش فشار بر کشورهای تولیدکننده نفت خارج اوپک گفت: این کشورها باید در کنترل عرضه جهانی نفت مشارکت کنند.

المزروعی در گفتگو با رویترز افزود: ما نگران نیستیم زیرا اولین بار نیست که قیمت نفت کاهش یافته و این بحران نباید ما را آشفته کند. ما قبلا شاهد قیمت‌های کمتر هم بوده‌ایم.

وی خطرنشان کرد: بازار نهایتا خودش را تنظیم خواهم کرد و کاهش قیمت‌ها زیاد طول نخواهد کشید.

این در حالی‌است که علی النعیمی وزیر نفت عربستان پیشتر در وین به خبرنگاران گفت: به مرور زمان شاهد برقراری ثبات و آرامش در بازار نفت خواهیم بود.

وی گفت: بعید است عربستان برای یک تغییر عمده در تولید در نشست امروز تلاش کند. این در حالیست که پیشتر روسیه همکاری برای هرگونه کاهش تولید را رد کرده بود.

المزروعی گفت: اوپک در نشست خود تمام گزینه‌های موجود را بررسی خواهد کرد. ما به دنبال راهکارهای کوتاه مدت نیستیم زیرا می‌دانیم این اقدامات ادامه دار نیستند.

وی افزود: معتقدم اوپک نباید به تنهایی مسئولیت حل این مشکل را به دوش بگیرد زیرا این سازمان مسئول افزایش عرضه نبوده است.

المزروعی خاطرنشان کرد: عرضه مازاد ناشی از افزایش تولید نفت غیرمتعارف است. همه باید در بازگشت تعادل به بازار مشارکت کنند نه اینکه اوپک در این زمینه تنها باشد.

وزیر نفت امارات افزود: اوپک به دنبال تعیین محدوده برای قیمت نفت نیست.

قیمت نفت خام از ماه ژوئن تاکنون 30 درصد کاهش یافته و به زیر 80 دلار در هربشکه رسیده است.

تحلیلگران معتقدند اگر اعضای اوپک درباره کاهش قابل توجه تولید نفت خود به توافق نرسند، قیمتها احتمالا به 60 دلار در هر بشکه سقوط خواهد کرد.

نشست وزرای نفت اوپک در وین امروز برای بررسی سیاستهای این سازمان در زمینه تولید نفت و دلایل کاهش قیمت آن در بازار و همچنین راهکارهای جلوگیری از کاهش قیمت آغاز به کار کرده است. سقف تولید سازمان اوپک طی سه سال گذشته روزانه 30 میلیون بشکه تعیین شده که حدود یک سوم تولید جهانی است.

اعضای این سازمان درباره کاهش تولید اختلافات شدیدی دارند. اعضایی نظیر ونزوئلا خواستار کاهش تولید هستند در حالیکه عربستان بزرگترین تولیدکننده اوپک خواستار حفظ سطح کنونی تولید است.

اعضای اوپک آخرین بار در سال 2008 زمانیکه قیمت نفت از بشکه ای 140 دلار به 32 دلار در هر بشکه کاهش یافت، تولید خود را کاهش دادند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>