چهارشنبه,۱ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۱۱
خانه / آب / امسال سال تحول اساسی در طرح‌های آبرسانی کشور است
۱۳۹۵/۰۱/۱۴
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح کرد

امسال سال تحول اساسی در طرح‌های آبرسانی کشور است

امسال سال تحول اساسی در طرح‌های آبرسانی کشور است

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: سال ۹۵ سال تحول اساسی در اجرای طرح‌های آبرسانی کشور خواهد بود.

 

به گزارش خبر انرژی، حمیدرضا جانباز با بیان این مطلب اظهار داشت: در سال آینده طرح‌های آبرسانی کشور دچار تحول اساسی خواهد شد و سرعت اجرای پروژه‌های آبرسانی افزایش می‌یابد.

 

وی به دستاوردهای صنعت آب و فاضلاب در سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین کاری که سال گذشته در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور صورت گرفت، تامین اعتبارات مجتمع‌های آبرسانی روستایی بوده است که هم از محل ردیف‌های طرح تملک دارایی افزایش بسیار خوبی داشت و هم از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی لحاظ شد.

 

جانباز با اشاره به اینکه، در زمینه جذب اوراق مشارکت اقدام بسیاری در این سال صورت پذیرفت، افزود: در سال ۹۴ موفق به جذب بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شدیم.

 

وی ادامه داد: از محل فاینانس ماده ۵۶ و استفاده از منابع مالی بانکی جهت تامین لوله های مورد نیاز طرح‌های آبرسانی اقدام بسیار خوبی صورت گرفت و بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در این خصوص سرمایه گذاری شد.

 

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به تسریع در روند اجرای طرح‌های آبرسانی کشور در سال جدید گفت: با اجرایی شدن قراردادهای بانک پارسیان و بانک سپه و تامین لوله مورد نیاز برای طرح‌های انتقال آب، تلاش خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن اهداف طرح‌های آب‌رسانی محقق خواهد شد.

 

وی مهم‌ترین هدف در سال ۹۵ را تامین آب شرب پایدار برای مشترکان دانست و افزود: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا از پیک مصرف آب در اوج گرمای تابستان ۹۵ به سلامت گذر کنیم و مشترکان با کمبود آب مواجه نشوند.