شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۱۲ : ۰۶
خانه / گاز / امضای عملیات اجرایی خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان انجام شد
۱۳۹۴/۰۷/۰۶
با حضور وزیر نفت انجام شد

امضای عملیات اجرایی خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان انجام شد

امضای عملیات اجرایی خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان انجام شد

با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت، قرار داد ملی و بزرگ خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان و دیگر شهرهای سیستان و بلوچستان امضاء شد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای سیستان و بلوچستان شامل ۲۶۵ کیلومتر خط لوله ۳۶ اینچ منشعب از کیلومتر ۸۳۹ خط لوله هفتم سراسری از ایرانشهر به سمت زاهدان از امروز آغاز می شود.

 

حسن منتظر تربتی در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان، بیان کرد: این طرح شامل هفت ایستگاه شیر بین راهی، پنج ایستگاه حفاظت کاتدیک، یک ایستگاه فرستنده و یک ایستگاه کنترل فشار و سامانه مخابراتی است.

 

تربتی افزود: در ۳ سال آینده تمام شهرهای استان سیستان و بلوچستان و همچنین روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند.

 

وی ادامه داد: با بهره برداری از این طرح افزون بر ۳۰۰ هزار خانوار شهری و روستایی در زاهدان، چابهار، خاش و زابل از نعمت گاز بهره مند می شوند.

 

وی افزود: ۶۰ هزار میلیارد ریال معادل ۱،۸ میلیون دلار برای اجرای طرح گازرسانی به سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.

 

وی گفت: طرح گاز رسانی به سیستان و بلوچستان از اواخر سال ۸۴ مباحث اولیه آن شروع شد و هدف آن ایجاد زیر ساخت های لازم برای انتقال گاز به شهرهای ایرانشهر و خاش بوده است.

 

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران افزود: عملیات اجرایی خط انتقال گاز که امروز کلنگ می خورد شامل مراحل گازرسانی به شهرهای زاهدان، زابل و چابهار است.

 

وی خاطر نشان کرد: با اجرای این خط انتقال گاز علاوه بر گازرسانی به مناطق مسکونی سوخت مورد نیاز نیروگاه های حرارتی و بخار ایرانشهر، زاهدان، چابهار و صنایع موجود این استان نیز تامین خواهد شد.