سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۵۰ : ۰۸
خانه / نفت / انتشار اوراق مشارکت نفتی نیازمند بازنگری است
۱۳۹۴/۰۳/۰۱
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

انتشار اوراق مشارکت نفتی نیازمند بازنگری است

انتشار اوراق مشارکت نفتی نیازمند بازنگری است

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور سرمایه گذاری و تامین منابع مالی، گفت: انتشار اوراق مشارکت نفتی نیازمند بازنگری است و از دانشجویان و اساتید و صاحبنظران حوزه های مرتبط دانشگاهی می خواهم تا روی مدلهای جدید مالی صنعت نفت کار بیشتری را انجام دهند.

به گزارش اژانس خبری انرژی،علی کاردر، دیروز (پنج شنبه- ٣١ اردیبهشت ماه) در پنل تخصصی حسابداری در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که یکی از چالشهای مهم در مورد مسائل مالی صنعت نفت، فعال شدن ذهنها و استفاده از روشهای نوین مالی است، گفت: باید از ذهنهای فعال و شادابتر دانشجویان برای مباحث مهم مالی استفاده کنیم تا با کمک آنها راه حلها و شیوه های جدید برای تامین مالی و حل بسیاری از مشکلات را به دست بیاوریم.

وی با تاکید این که بسیاری از مدلهای مالی غربی با پایه های اقتصاد اسلامی و اقتصاد داخلی ما تطبیق ندارد، افزود: باید روشها و مدلهایی مطابق با نیازهای خودمان طراحی کنیم تا کمترین میزان ضرر و عقب ماندگی را برای ما در بر داشته باشد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور سرمایه گذاری و تامین منابع مالی، یادآور شد: متاسفانه سرمایه گذاران ما در همه بخشها از جمله صنعت نفت را بد عادت کرده ایم.

به گفته وی، دانش آموختگان رشته های مالی باید مدلهای جدیدی را ایجاد کنند تا تنوع بخشی ایجاد و به همان نسبت فشار بر بازار سرمایه کم شود.

وی با اشاره به انتشار اوراق مشارکت به عنوان تنها مدلی که در صنعت نفت تجربه شده و می شود، گفت: ما حتی از همین مدل هم استفاده لازم را نکرده ایم و نتوانسته ایم پس از انتشار اوراق مشارکت بین خود و سرمایه گذار اتصال ایجاد کنیم تا پس از شکل گیری ارتباط، دیگر نیازی به تکرار همان روند پیش از انتشار اوراق نباشد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور سرمایه گذاری و تامین منابع مالی تصریح کرد: انتشار اوراق مشارکت نفتی نیازمند بازنگری است و از دانشجویان و اساتید و صاحبنظران حوزه های مرتبط دانشگاهی می خواهم تا روی مدلهای جدید مالی صنعت نفت کار بیشتری را انجام دهند.