یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۹ : ۰۹
خانه / پتروشيمي / انتظار برای افزایش تولید پلیمرها در صنایع بزرگ پتروشیمی
۱۳۹۴/۰۷/۰۱

انتظار برای افزایش تولید پلیمرها در صنایع بزرگ پتروشیمی

انتظار برای افزایش تولید پلیمرها در صنایع بزرگ پتروشیمی

هم اکنون حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا افزایش یافته که این وضعیت می تواند سیگنالی برای افزایش تزریق کالا از بورس به بازار به شمار آمده و همچنین سیگنال مهمی برای تقویت حجم تولید در صنایع بزرگ بالادستی باشد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از اقتصاد نیوز،هم اکنون حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا افزایش یافته که این وضعیت می تواند سیگنالی برای افزایش تزریق کالا از بورس به بازار به شمار آمده و همچنین سیگنال مهمی برای تقویت حجم تولید در صنایع بزرگ بالادستی باشد.

در روز سه شنبه و تا لحظه تنظیم این گزارش حجم معامله پلیمرها در بورس کالا به ۴۱ هزار و ۷۲۵ تن رسید که به نسبت حجم بالایی است. این در حالی است که در هفته گذشته همین حجم برابر با ۴۱ هزار و ۷۷۴ تن بود که تفاوت چندانی را نشان نمی دهد. این در حالی است که پس از چند افزایش قیمت ، شاید این بالاماندن حجم معاملات نشانه ای باشد از تقویت بنیادین بازار که از وجود تقاضای واقعی حکایت می کند.

افزایش جذابیت جدی PVC ، توجه بازار به گریدهای سبک ، فیلم و خطی ، سنگین ، اکستروژن و سنگین فیلم ، تقویت رقابت ها ، بالابودن حجم معاملات ، توجه خریداران به انواع OFF همچون گذشته ، خودنمایی شایعه توقف عرضه های ۰۲۰۹ خطی ، ترس از افزایش بیشتر قیمت ها ، توجه به تمامی گریدهای سبک فیلم و انتظار برای بالاماندن حجم معاملات با سیگنال هایی از بازار را می توان مهمترین ویژگی های معاملات روز سه شنبه دانست.

در بازار داخلی با توجه به پایین بودن موجودی انبارها شاهد برخی مدیریت های بازار هستیم زیرا به رغم بالابودن حجم معاملات در بورس کالا ، تزریق پلیمرها از بورس به بازار در کنار پایین بودن عرضه مستقیم پتروشیمی ها با مشکل صورت گرفته تا حتی برخی از گریدها کمیاب و یا نایاب شود.

این مطلب در کنار تقویت حجم تولید در صنایع پایین دستی وضعیت خاصی را به بازار تزریق کرده تا جایی که جهش قیمت ها هم به ثبت برسد و هم برای برخی کالاهای خاص پیش بینی شود. به نظر می رسد افزایش توان خرید از بورس کالا با استفاده از ظرفیت های سالیانه نیز نکته مهمی برای حضور قوی تر برخی واسطه ها باشد تا امکان مدیریت بیشتری را برای بازار بدست آورند.