دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۸ : ۰۶
خانه / آب / انتقاد رییس اتاق بازرگانی از افزایش تعرفه آب و برق
۱۳۹۴/۰۶/۲۵

انتقاد رییس اتاق بازرگانی از افزایش تعرفه آب و برق

انتقاد رییس اتاق بازرگانی از افزایش تعرفه آب و برق

رییس اتاق بازرگانی تهران نسبت به افزایش تعرفه آب و برق انتقاد کرد و گفت: قیمت در این دو بخش نباید به شکل انحصاری تعیین شود.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،مسعود خوانساری ، با بیان اینکه بخش آب و برق در کشور انحصاری است، اظهار کرد: افزایش تعرفه آب و برق توسط وزارت نیرو اقدام درستی نیست.

 

وی افزود: در یک بازار رقابتی طبیعتا بازار است که قیمت را تعیین می‌کند اما در بازار‌های غیر رقابتی و انحصاری قیمت کالای مورد نظر باید مورد بررسی قرار گیرد، البته اگر بالا بردن قیمت‌ها متناسب با هزینه‌های تمام شده باشد اقدام صحیحی است اما به طور کلی مردم نباید هزینه‌های اضافی وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی را پرداخت کنند.

 

رییس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: افزایش تعرفه آب و برق در وهله اول برای درآمدزایی است اما می‌تواند در صرفه‌جویی و مصارف نیز تاثیرگذار باشد.

 

بر اساس این گزارش،طی روز‌های گذشته افزایش تعرفه آب و برق به شکل جدی از سوی برخی مسئولان مطرح شد و علیرضا دائمی – معاون وزیر نیرو در امور برنامه‌ریزی و اقتصادی – نیز اعلام کرد که بین هزینه تمام شده آب و برق و مبلغی که مردم پرداخت می‌کنند، فاصله زیادی وجود دارد لذا برنامه این وزارتخانه، دریافت قیمت تمام شده آب از مشترکان پر مصرف است.

 

به گفته وی در حال حاضر بین هزینه تمام شده تولید و آن مبلغی که از مردم گرفته می‌شود فاصله زیادی وجود دارد؛ به‌طوری که اکنون به‌طور میانگین حدود ۵۰ تومان از مصرف‌کنندگان‌ دریافت می‌شود.