دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۰۷ : ۰۹
خانه / نفت / انتقاد نماینده اردستان از رئیس مجلس و وزیر نفت
۱۳۹۴/۰۲/۳۰

انتقاد نماینده اردستان از رئیس مجلس و وزیر نفت

انتقاد نماینده اردستان از رئیس مجلس و وزیر نفت

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی از رئیس مجلس و وزیر نفت انتقاد کرد.

به گزارش اژانس خبری انرژی، احمد بخشایش در تذکری شفاهی گفت که ترجمان قوه مقننه مجلس شورای اسلامی است و طبق فرمایش امام (ره) باید در رأس امور باشد. اما احساس نمایندگان آن است که مجلس انفعالی، احساسی و ضعیف عمل می‌کند. به اعتقاد من باید این ضعف را در خودمان جست‌وجو کنیم نه منشأ خارجی.

او ادامه داد: این ضعف به هیأت رئیسه برمی‌گردد وقتی ریاست مجلس جلوی استیضاح را می‌گیرد و نمی‌گذارد اعلام وصول شود این ضعف مجلس است. شاید ائتلاف و زدوبندی پشت پرده وجود داشته باشد که ذیل مصالح ملی در عمل مصالح فردی را در نظر می‌گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور وزرا در صحن علنی به هنگام پاسخگویی به سوالات نمایندگان گفت: به هنگام حضور وزرا در صحن عده‌ای از نمایندگان برای رفع مشکلات حوزه انتخابیه گردهم می‌آیند چون وزیر مربوطه وقت کافی برای نمایندگان در نظر نمی‌گیرد. بعلاوه دفتر نمایندگان در حد یک بخشدار هم نیست. در حالی که می‌توان از کمک‌های در اختیار رئیس مجلس برای کمک به افراد حقیقی و حقوقی استفاده کرد.

بخشایش از وزیر نفت نیز انتقاد کرد و با بیان این که وی ماهیانه ۱۰۰ میلیون تومان به مدیر شرکت نیکو در سوئیس می‌دهد ادعا کرد: در حالی که این مدیر ۱۲ ماه سال ۱۴ ماهش در ایران است. حقوق و پاداش ۱۰۰ میلیونی یعنی حرکت به سمت اشرافی‌گری. فرد مورد نظر هم نه تخصص و نه توانایی دارد فقط نیروی آقای زنگنه و مطیع امر اوست.

نماینده اردستان در ادامه ادعای خود بیان کرد: آقای زنگنه تمام اعوان و انصار خود را وارد حوزه نقد نموده و حیف و میل بیت‌المال اولویت ایشان شده است.

این نماینده مجلس نسبت به وضعیت معلمین ابراز ناخرسندی کرد و گفت: معلمین چراغ راهنمای جامعه هستند. انتظار این است که به این قشر نگاه تولیدکننده داشته باشیم نه نگاه مصرف‌کننده.